Trzykrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata Ronaldo postanowił się odchudzić. Jego postępy w zrzucaniu wagi będzie można obserwować w jednej z lokalnych brazylijskich telewizji.

Ronaldo nie ujawnił, ile obecnie waży, ani ile kilogramów zamierza zrzucić. Po raz pierwszy na wadze stanie już w niedzielę w programie telewizyjnym "Fantastico". Przez trzy najbliższe miesiące piłkarz będzie pracował nad formą pod stałą opieką lekarzy.

W grudniu wystąpię w dobroczynnym spotkaniu w Porto Alegre przeciwko drużynie przyjaciół Francuza Zinedine'a Zidane'a, którego dochód zostanie przekazany ubogim ludziom. Muszę być w formie do tego czasu - powiedział 36-letni Ronaldo, który karierę zakończył na początku 2011 roku.

Legenda światowego futbolu


Ronaldo Luis Nazario de Lima dwukrotnie zdobywał mistrzostwo świata (1994, 2002). Był królem strzelców turnieju, który przed dziesięcioma laty wspólnie zorganizowały Korea Południowa i Japonia. Jest rekordzistą pod względem liczby bramek strzelonych na mundialach - 15 w czterech imprezach. W drużynie narodowej, w latach 1994-2006, rozegrał 97 spotkań i zdobył 62 gole.

Zanim w 1994 roku wyjechał do Europy, występował w Cruzeiro Belo Horizonte. Na Starym Kontynencie reprezentował barwy: PSV Eindhoven, FC Barcelona, Interu Mediolan, Realu Madryt i AC Milan. W 2009 roku wrócił do ojczyzny i grał w Corinthians Sao Paolo.