David Schwimmer jest znany na całym świecie z serialu "Przyjaciele". Ostatnio znowu jest o nim głośno, a to za sprawą podejrzeń o kradzież kilku puszek piwa w sklepie w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi na te oskarżenia aktor opublikował na Facebooku film, w którym zarzeka się: "To nie byłem ja".

23 października komisariat policji w Blackpool w Wielkiej Brytanii opublikował na Facebooku kadr z monitoring lokalnego sklepu. Widać na nim mężczyznę, który kradnie kilka puszek z piwem. Policja poprosiła we wpisie o pomoc w jego identyfikacji - pisze "The Sun".

Jednak aż takiego odzewu się nie spodziewała. Zdjęcie zrobiło furorę w internecie. Użytkownicy Facebooku na całym świecie wskazywali winnego - twierdzili, że na zdjęciu jest... David Schwimmer, aktor grający w serial "Przyjaciele" Rossa.

W końcu głos zabrał sam podejrzewany. Na swoich profilach na Twitterze i na Facebooku umieścił filmik, na którym widać, jak biegnie przez sklepik w Nowym Jorku ze zgrzewką piwa w rękach. 

Pod filmem Schwimmer napisał: Przysięgam, to nie byłem ja. Jak widzicie, byłem w Nowym JorkuPolicji w Blackpool życzę powodzenie w dochodzeniu.

W odpowiedzi brytyjska policja napisała: Dzięki za wsparcie!

(j.)