Podczas gdy książę William pełni służbę na Falklandach, jego małżonka księżna Cambridge przyjechała do Liverpoolu, gdzie odwiedziła szpital dziecięcy i skosztowała bezalkoholowego koktajlu w barze dla osób walczących z nałogami. A to w ramach wspierania organizacji charytatywnej Action on Addiction. Książęca para spędziła więc Walentynki osobno, ale następca brytyjskiego tronu nie zapomniał o kartce i kwiatach do ukochanej.

W bezalkoholowym barze "The Brink" (Krawędź) księżna Kate spotkała się z kilkudziesięcioma osobami. Gości i bywalców baru ujęła tym, że weszła za ladę i z uwagą słuchała, w jaki sposób przygotowuje się koktajl złożony z mleka, miodu, bananów, śmietany i migdałów, którego następnie skosztowała.

Księżna Catherine wysłuchała krótkiego koncertu w wykonaniu chóru osób wyzwolonych z nałogów. W repertuarze znalazła się m.in. pieśń amerykańskich Indian "Skrzydła gołębicy". Byłem bardzo stremowany, występując przed takim gościem, ale właśnie w tym pomógł mi chór - dał mi wiarę w siebie i dlatego śpiewam dla innych - mówił 32-letni mieszkaniec Liverpoolu Michael Edwards.

Księżna Kate - jak pieszczotliwie nazywają ją poddani - odwiedziła także specjalistyczny szpital dziecięcy Alder Hey, w którym rocznie leczy się ok. 200 tys. dzieci z całego kraju, oraz siedzibę instytucji charytatywnej, która zapewnia bezpłatny kwaterunek rodzinom odwiedzającym małych pacjentów.

Książę William na Falklandach, ale o Walentynkach pamiętał

W tym czasie jej mąż książę William w mundurze pilota RAF-u pełni 6-tygodniową służbę na Falklandach jako pilot helikoptera ratunkowego. Księżna ujawniła, że dostała od niego na Walentynki kartkę i kwiaty.

Wełniany brązowy płaszcz o klasycznym kroju, w którym pojawiła się Kate, zidentyfikowano jako produkt firmy Hobbs za 369 funtów. Księżna jest często chwalona za świetne wyczucie stylu i umiejętność komponowania strojów z ubrań osiągalnych cenowo dla zwykłych śmiertelników, co cieszy się społecznym poparciem zwłaszcza w dobie kryzysu.

W najbliższym czasie w Leicester po raz pierwszy księżna wystąpi publicznie w towarzystwie innych członków rodziny królewskiej, Elżbiety II i księcia Filipa, w ramach obchodów diamentowego jubileuszu rządów królowej. W towarzystwie teścia księcia Walii Karola i jego żony księżnej Camilli odwiedzi też ekskluzywny dom towarowy Fortnum & Mason oraz odsłoni tablicę upamiętniającą renowację okolic Piccadilly Circus.

Media porównują samodzielne występy księżnej Cambridge do działalności charytatywnej księżnej Walii Diany, matki księcia Williama nazywanej "królową serc".