Książę William i księżna Catherine uświetnili swoją obecnością londyńską premierę nowego filmu Stevena Spielberg'a "Czas wojny". Pojawienie się na czerwonym dywanie pary wzbudziło zachwyt ludzi obserwujących wydarzenie, a także twórców filmu. "To ogromny zaszczyt" - powiedział amerykański reżyser.

Uroczysta premiera była okazją do publicznego świętowania urodzin księżnej Catherine, która w poniedziałek skończy 30 lat. Wbrew angielskim tabloidom, które prześcigają się w rewelacjach na ten temat, rodzina królewska nie zapowiedziała z tej okazji żadnych innych oficjalnych uroczystości.

Książęca para jest na Wyspach niezwykle popularna i lubiana. Anglikom najwyraźniej podoba się skromny, jak na królewską rodzinę, styl życia Williama i Kate, którzy starają się trzymać z dala od błysku fleszy oraz splendoru Pałacu Buckingham. Od czasu ślubu młoda księżna pojawiła się na oficjalnych uroczystościach zaledwie 15 razy.

Księżna Catherine jest silnie zaangażowana w działalność charytatywną, co dodatkowo przysparza jej sympatii Brytyjczyków. Podobnie jak mama Williama, księżna Diana, Kate chwalona jest szczególnie za pomoc niesioną ludziom chorym na AIDS.

Daily Mail