Aktor George Clooney i piłkarz Cristiano Ronaldo są na liście 200 świadków, których chce przesłuchać sąd w Mediolanie, gdzie toczy się proces Silvio Berlusconiego. Były premier Włoch jest oskarżony o korzystanie z usług nieletniej prostytutki i nadużycie urzędu.

Podczas posiedzenia w sprawie znanej jako "Ruby" (od przydomku nieletniej bywalczyni przyjęć u Berlusconiego) sąd ogłosił, że zamierza przesłuchać większość z osób, wskazanych przez oskarżenie i obronę.

George Clooney, jego była narzeczona Elisabetta Canalis oraz piłkarz Cristiano Ronaldo mają udowodnić przed sądem, że przyjęcia z udziałem znanych osobistości i młodych kobiet w domu Berlusconiego były eleganckimi kolacjami. Clooney był gościem w prywatnej rezydencji Berlusconiego. Z kolei portugalskiego piłkarza wezwano po zeznaniach bohaterki skandalu, czyli Ruby, która zeznała, że spędziła z nim noc.

Skład sędziowski postanowił też przesłuchać powołanych także przez obronę byłych ministrów z rządu medialnego magnata: byłego szefa dyplomacji Franco Frattiniego, byłą minister oświaty Mariastellę Gelmini i b. minister ds. równouprawnienia Marę Carfagnę.

Media podkreślają, że lista świadków przypomina "korowód" gwiazd show-biznesu i znanych osobistości. Jest na niej także sama Ruby, czyli młoda Marokanka, wskazana zarówno przez oskarżenie, jak i obronę. Są również młode kobiety, zapraszane do posiadłości b. premiera, a także jego "nadworny" muzyk Mariano Apicella, który swymi występami uświetniał przyjęcia.

Najbliższa rozprawa w procesie Silvio Berlusconiego odbędzie się 2 grudnia. Już na ten dzień sąd wezwał pierwszych świadków.