Nie mieliście czasu śledzić dziś wiadomości? Przedstawiamy Wam te najważniejsze, z Polski, ze świata, ze sportu oraz ze świata nauki. Mamy też dla Was parę ciekawostek, które idealnie sprawdzą się w piątkowy wieczór.

Ksiądz Gil przerwał milczenie. Na antenie TVP Info oświadczył, że "nie skrzywdził dzieci". Przypomnijmy - ksiądz Wojciech Gil jest podejrzewany o pedofilię. Wcześniej, nie był uchwytny. Okazało się jednak, że mieszka teraz u rodziny. Odpowiadając na zarzuty tłumaczy: "Jeżeli przepraszam, to przepraszam za moją naiwność i brak odpowiedzialności w tym, że za bardzo tym ludziom zaufałem". Jeśli chcecie przeczytać więcej, zajrzyjcie TUTAJ.

Zyta Gilowska odwołana z RPP

Wieczorem z kolei pojawiła się informacja, że prezydent Bronisław Komorowski odwołał Zytę Gilowską z funkcji członka w Radzie Polityki Pieniężnej. Ma to związek ze zrzeczeniem się przez nią tego stanowiska. O szczegółach tej sprawy możecie przeczytać TU.

Nasza (skuteczna) interwencja!

W piątek, tradycyjnie już, interweniowaliśmy w Waszej sprawie. Tym razem chodziło o Osiedle Bajkowe w Jarocinie. W nowiutkich mieszkaniach już pękają ściany, złuszcza się farba, powstają zacieki, grzyb wchodzi do piwnic. Reporterowi RMF FM udało się skutecznie interweniować. Co wskóraliśmy? Przeczytajcie TUTAJ.

Bezdomny Polak zmarł w Sewilli

Światowe media z kolei rozpisywały się dziś na temat bezdomnego Polaka, który zmarł w schronisku dla bezdomnych w Hiszpanii. Najprawdopodobniej przyczyną jego śmierci było wygłodzenie. Sprawą zajął się już sąd w Sewilli. Więcej znajdziecie TU.

Strzelanina w Waszyngtonie. To nie był zamach terrorystyczny

Rano pisaliśmy także o strzelaninie w Waszyngtonie. Miała ona miejsce co prawda w czwartek późnym wieczorem czasu polskiego, jednak dziś służby ujawniły, że kobieta, która staranowała barierę koło Białego Domu najprawdopodobniej nie chciała przeprowadzić zamachu terrorystycznego. O przebiegu wydarzeń z USA i nowych informacjach w tej sprawie czytajcie TUTAJ.

Wiózł dom na przyczepie tira

A tym, którzy śledzą nas na Facebooku najbardziej przypadła dziś do gustu informacja, że na przyczepie tira wieziono... dom. Wideo pokazujące ten dość nietypowy widok umieściliśmy u nas na stronie tuż po południu. Zobaczcie - warto!

Radwańska awansowała

Z kolei sport dziś należał do Agnieszki Radwańskiej. Polka wygrała z Angelique Kerber 7:6, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 5,185 mln dol.). Tym samym zrewanżowała się Niemce za porażkę w Tokio. Po szczegóły meczu zajrzyjcie TU. Teraz na "Isię" czeka Serena Williams.

Lodowy poranek

Poranek natomiast przywitał nas dość nieoczekiwanie. W większości rejonów Polski kierowcy nie mieli łatwego zadania - oszronione szyby dały się we znaki. Dla tych, którzy przespali ten piątkowy mroźny poranek mamy zdjęcia!

W piątek pisaliśmy również o naukowym wytłumaczenie, dlaczego niektórzy z nas lubią rano pospać, a niektórzy wolą wstać skoro świt. Okazało się, że skłonność do wstawania wcześnie rano lub upodobanie do przesiadywania do późna w nocy są zapisane w naszym mózgu. Badania naukowe po raz pierwszy pokazały subtelne różnice struktury niektórych rejonów mózgu osób, które określają się jako skowronki lub sowy. O odkryciach naukowcy przeczytajcie TUTAJ.