Wielka Krokiew jest gotowa na przeprowadzenie zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich - zapewnia w rozmowie z RMF FM szef Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie Marcin Jędryczka. Na dowód prezentuje zdjęcia i film ze skoków austriackiej kadry, która trenowała dziś w Zakopanem.

W ubiegłym tygodniu, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego poinformował, że zawodów nie będzie właśnie ze względu na zły stan techniczny Wielkiej Krokwi. To jest ocena szefa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Osoby upoważnione z ramienia FIS do certyfikacji skoczni mają inne zdanie - mówi RMF FM szef wszystkich Centralnych Ośrodków Sportu w Warszawie Marcin Jędryczka. Dwóch delegatów FIS pan Slavik i pan Włodyga oglądali obiekt i poprosili FIS o wydanie certyfikatu homologacji skoczni, na który czekamy. Ten certyfikat podobno jest wysłany i czekamy na to z niecierpliwością, żeby udowodnić, że skocznia jest dobrze przygotowana. Mogę powiedzieć też, że dziś austriaccy skoczkowie odbyli tam trening - dodaje.

Przy przygotowaniach pracowali ludzi z jedenastu ośrodków COS z całego kraju. Zainwestowano sto tysięcy złotych. Szesnastego lipca odbyło się kolejne spotkanie, gdzie wszyscy stwierdzili, że wszystko jest przygotowane do zawodów. Wtedy też, po raz pierwszy pojawił się zarzut, że być może najazdy są złe. Ale już te sporne elementy, o których wspominał pan Kruczek, są już wymienione. One już nie przytrzymują zawodników - relacjonuje Marcin Jędryczka.