Za oknem zimno i pochmurno, a my mamy dla Was ciepły przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dnia. Przeczytajcie o oszustach "z metra", o fotoradarowej rewolucji, o kobiecie - bacy (pierwszej w Polsce!) i o małej wyspie w kształcie serca, która Angelina Jolie chce podarować Bradowi Pittowi...

Wadliwa spoina możliwą przyczyną wybuchu w Jankowie

Wadliwie wykonana spoina w starym gazociągu mogła być jedną z przyczyn pożaru, do którego doszło 14 listopada w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). Taką informację przekazał we wtorek rzecznik wykonawcy inwestycji prowadzonej w miejscu zdarzenia. Szczegółowe wyjaśnienia znajdziecie TU.

Hofman uniknie odpowiedzialności?

Jak ustalił dziś nasz reporter, Adam Hofman uniknie odpowiedzialności za niezapłacenie podatku od 100-tysięcznej pożyczki. Ewentualne przestępstwo posła Prawa i Sprawiedliwości wkrótce się przedawni. Doniesienie o podejrzeniu złamania przez niego prawa, po analizie oświadczeń majątkowych, złożyło do prokuratury CBA. Więcej TUTAJ.

Oszuści z metra działali w całej Polsce

Okazało się również, że oszuści, którzy wyłudzili z warszawskiego metra ponad pół miliona złotych działali w całym kraju. Do prokuratury zgłosiło się w sumie sześć instytucji, które straciły pieniądze w podobny sposób - ustalił reporter RMF FM.  Mechanizm oszustwa polegał na tym, że ktoś podszywał się pod firmę sprzątającą i podając fałszywy numer konta inkasował należność legalnego kontrahenta. W podobny sposób oszukane zostały również szpitale. Szczegóły znajdziecie TU

Klata: To, co się dzieje, to paranoja

Mocnego wywiadu udzielił dziś także w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Klata. "Protesty na widowni to reakcja widzów, którzy "spontanicznie" zabrali ze sobą na spektakl gwizdki. Kto zabiera gwizdek do teatru?!" - mówił o spektaklu przerwanym z powodów protestu części widowni. "Aktorzy i ja dostajemy teraz listy z pogróżkami. To protesty ludzi, którzy nie odróżniają Doroty Segdy od siostry Faustyny i chcą spowiadać się u bohaterów Plebanii. Mówią mi, że jestem Żydem, tęczowym pedałem, porno-Klatą, piszą niestworzone rzeczy. W rezultacie dzwoni do mnie babcia i mówi: "Wy tam podobno kopulujecie w teatrze". To, co się dzieje, to paranoja" - mówił gość RMF FM. Cały wywiad znajdziecie TU.

„Protesty na widowni to reakcja widzów, którzy „spontanicznie” zabrali ze sobą na spektakl gwizdki. Kto zabiera gwizdek do teatru?!" - mówi Jan Klata, dyrektor Starego Teatru w Krakowie o spektaklu przerwanym z powodów protestu części widowni. "Aktorzy i ja dostajemy teraz listy z... czytaj więcej

Zawieszają próby

Wieczorem natomiast okazało się, że dyrekcja i aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie podjęli decyzję o bezterminowym zawieszeniu prób "Nie-boskiej Komedii" w reżyserii Olivera Frljicia. Szczegóły decyzji TUTAJ.


Rewolucja fotoradarowa

Gminy nie będą mogły ustawiać i używać fotoradarów - to z kolei ustalenia reporter RMF FM, który dotarł do założeń projektu ustawy posłów PO. Przewiduje on odebranie strażom gminnym uprawnień do rejestrowania wykroczeń drogowych. Wszystkie gminne fotoradary mają trafić pod opiekę Inspekcji Transportu Drogowego. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Piewsza kobieta-baca

A z Zakopanego napłynęła wiadomość, że w Polsce mamy pierwszą w historię kobietę-bacę. Dziś odbył się egzamin praktyczny i teoretyczny. Wszyscy zdali na oceny dobre i bardzo dobre. Więcej kłopotów mieli z teorią, za to egzamin praktyczny wszyscy zdali celująco. A tak wyglądał egzamin pierwszej bacowej!

Marksiści więzili kobiety

Brytyjskie media opublikowały dziś natomiast nowe informacje na temat pary, która przez 30 lat przetrzymywała w swoim domu trzy kobiety. To wyznawcy ekstremalnej odmiany marksizmu. Ich proces ruszy w styczniu. 73-letni mężczyzna i młodsza od niego o sześć lat partnerka są maoistami. Związani byli z politycznymi komunami, które dawniej były w Londynie bardzo popularne. Więcej przeczytacie TUTAJ

Seks. Czego żałują mężczyźni, czego kobiety

A ze świata nauki... w sprawach seksu nic się nie zmienia. Mężczyźni nadal żałują tego seksu, którego nie mieli, kobiety zaś seksu z nie tymi partnerami co trzeba. Najnowsze wyniki badań, prowadzonych przez psychologów University of Texas w Austin i University of California w Los Angeles pokazują, że ewolucyjne różnice w postrzeganiu kontaktów seksualnych przez kobiety i mężczyzn, mimo rewolucji seksualnej, trzymają się mocno. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Archives of Sexual Behavior". Więcej znajdziecie TUTAJ.

Radwańska ulubioną tenisistką internautów

Dziś okazało się również, że Agnieszka Radwańska po raz trzeci z rzędu została wybrana przez kibiców najpopularniejszą tenisistką. Głosy oddała na nią większość z ponad 80 tysięcy osób, które wzięły udział w dorocznym plebiscycie WTA Tour. 24-letnia Polka ma jeszcze także szanse na nagrodę w kategorii zagranie roku. Szczegóły TU.

Wyspa w prezencie

Na koniec mamy dla Was inspirację dla prezentu dla ukochanej osoby. Można iść w ślady Angeliny Jolie, która swojemu mężowi, Bradowi Pittowi na 50. Urodziny kupi wyspę w kształcie serca, o powierzchni 4,5 ha.

Tak wygląda wyspa:

A więcej o tym "upominku" znajdziecie TU.