Jeśli nie mieliście czasu przejrzeć wiadomości i zastanawiacie się, czy coś Wam nie umknęło - zapraszamy na nasz przegląd wydarzeń! Sprawdźcie szczegóły tragedii w elektrowni Kozienice, przeczytajcie o bulwersującej sprawie porzucenia dzieci, zobaczcie zdjęcie oficjalnej futbolówki na mundial i poznajcie rewolucyjny, polski wynalazek!

Tragiczny wypadek w elektrowni

Cztery osoby zginęły w wypadku w elektrowni Kozienice na Mazowszu. Wewnątrz komina zerwała się platforma z robotnikami. W środku była jeszcze jedna osoba. Po ponad godzinnych poszukiwaniach okazało się, że nie żyje. Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku. Więcej szczegółów znajdziecie TU.

Porzuciła niemowlę

Dziś odnaleziono także matkę niemowlęcia, które zostało we wtorek wieczorem porzucone na klatce schodowej w bloku w Gdyni. To dwudziestokilkuletnia kobieta - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Dotarli do niej pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Policjanci na razie nie chcą ujawniać, jak kobieta tłumaczy swoje zachowanie i dlaczego zostawiła dziecko na klatce w bloku. Więcej TUTAJ.

Porzucili malca na ulicy

Policjanci znaleźli również matkę półtorarocznego chłopca, porzuconego obok jednego z supermarketów w Bydgoszczy. Ujęto też jej partnera. Para została zatrzymana na ulicy, na której we wtorek znaleziono wózek z dzieckiem. Porzucili chłopca wczoraj ok. 19:30. Na szczęście nic mu się nie stało. Był tylko wyziębiony i głodny. Szczegóły TU.

Napadła na parę. Chce iść do więzienia

Dziś również 19-letnia Karolina K., która w Lublinie brutalne napadła na młodą kobietę, porozumiała się z prokuraturą w sprawie wysokości kary. Zgodziła się na to, by iść do więzienia na dwa lata. Teraz wniosek w tej sprawie musi rozpatrzyć sąd. Zobaczcie film z napadu i przeczytajcie WIĘCEJ.

LOT wypożycza dreamlinery

Jak dowiedział się z kolei reporter RMF FM, nasz narodowy przewoźnik wypożycza - na razie na tydzień od 27 grudnia do 3 stycznia - jednego z 5 dreamlinerów wraz z załogą i serwisem. Maszyna będzie latała na trasie Helsinki - Nowy Jork. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Szef MSW wydał zakaz używania siły

Środa to również dalszy ciąg niepokojów na Ukrainie. Szef MSW kraju Witalij Zacharczenko wydał swoim podwładnym zakaz używania siły wobec uczestników odbywających się w kraju demonstracji. Oświadczenie to opublikowano przed oczekiwanym jutro w Kijowie posiedzeniem ministerialnym OBWE. Po więcej zajrzyjcie TU.

Antypolska demonstracja

A z kolei przed ambasadą polską w Kijowie protestowało około 100 młodych mężczyzn z transparentami "Ambasada - sztab rewolucji". Demonstranci domagali się, by zaprzestano udzielać wsparcia ukraińskiej opozycji. Szczegóły TUTAJ.

Lewandowski nominowany do "11" UEFA

Ze świata sportu dotarła natomiast wiadomość, że napastnik Borussii Dortmund Robert Lewandowski znalazł się wśród 40 piłkarzy nominowanych do jedenastki UEFA. Głosy na Polaka można oddawać na stronie europejskiej federacji do 9 stycznia. Zajrzyjcie po WIĘCEJ.

Oto superpiłka na mundial

A w Rio de Janeiro zaprezentowano oficjalnie futbolówkę, którą piłkarze będą zdobywać gole podczas brazylijskiego mundialu. Nazwę "Brazuca" wybrali internauci. Zobaczcie, jak wygląda piłka i przeczytajcie więcej TU.

Rewolucyjny polski wynalazek

A dla tych, którzy lubią ciekawostki technologiczne mamy informację, że polscy specjaliści opracowali specjalną maskę, dzięki której człowiek potrzebuje zaledwie dwóch godzin, żeby się wyspać. Projekt NeuroOn został stworzony przez firmę Intelclinic. Polaków można wspierać na platformie Kickstarter, gdzie trwa zbiórka pieniędzy na wprowadzenie tego produktu na rynek. Więcej znajdziecie TU.

Metallica wystąpi na Narodowym

Na koniec wiadomość dla fanów mocnych brzmień. Amerykański zespół Metallica 11 lipca 2014 r. wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach festiwalu Sonisphere. Muzycy grupy poinformowali, że fani będą mogli poprzez głosowanie wybrać listę wykonywanych utworów. Szczegóły TUTAJ