Majówka to tradycyjnie początek sezonu żeglarskiego. Według żeglarzy wiele osób nie docenia naszych jezior i zamiast na przykład Mazur, wybiera Chorwację.

Nasze jeziora w Polsce są cudowne do żeglowania, bo to idealne wyważenie pomiędzy morzem, a pływaniem śródlądowym - tak o Szlaku Wielkich Jezior mówi jeden z żeglarzy spotkanych przez naszego reportera w Mikołajkach.

Mazury to oczywiście nie jedyne miejsce w Polsce, gdzie można uprawiać żeglarstwo. Mamy m.in. Zalew Szczeciński i Jezioro Dąbie, morze, a ze sztucznych zbiorników m.in. Jezioro Włocławskie i Goczałkowickie. W południowo-zachodniej Polsce żeglarze mają do dyspozycji Wielkie Jezioro Turawskie oraz jeziora na Nysie.

Dlaczego warto żeglować? To najlepsza szkoła życia - powiedział naszemu reporterowi żeglarz spotkany na Śniardwach. Woda uczy pokory, ale również doskonale odpręża po ciężkiej pracy.

Dzisiaj na RMF 24 znajdziecie m.in. rozmowę z producentem jachtów oraz film pokazujący tworzenie łodzi. Będziemy również w bazie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku. Poruszymy kwestię bezpieczeństwa na łodzi. Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich można dzisiaj spotkać naszego reportera Piotra Bułakowskiego, który będzie miał dla żeglarzy niespodzianki z logiem RMF FM.


(abs)