Kiedy pierwsze wpisy na Twitterze i co z pomysłem opodatkowania garaży? Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała na te i inne pytania słuchaczy RMF FM. "A kto za tym wszystkim stoi?" - dopytują słuchacze. "Donald Tusk"- wyjaśnia.

"Może poczuję wielką miłość do Twittera"

Kiedy pierwsze wpisy nowej rzecznik rządu na Twitterze? Na pewno nie stanę się zagorzałą twitterowiczką. Lubię wiedzieć, z kim rozmawiam. Ale będzie Twitter. Wszystko w swoim czasie - mówi Kidawa-Błońska. Może poczuję wielką miłość do Twittera i coś się zmieni, ale na razie tego nie zakładam - dodaje. Będą informacje, które będę chciała przekazać szybko, ale to nie będzie moja podstawowa forma komunikacji. Twittera chcę traktować, jako sposób na szybkie przekazywanie informacji, których w żaden sposób nie można przekazać szybciej - mówi rzecznik rządu w RMF FM.

"Nie było informacji. Nie było światełka alarmowego. Nie przyszła wiadomość z regionu. Sygnał o kłopotach na zasypanej śniegiem Lubelszczyźnie powinien być od wojewody" - tłumaczy rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w RMF FM. "Przyroda jest silniejsza od nas wszystkich.... czytaj więcej

"Tusk za tym wszystkim stoi"

Donald Tusk - odpowiada słuchaczowi Michałowi, który na Twitterze pytał, "kto za tym wszystkim stoi".

"40 procent zostanie w OFE"

Wydaje nam się, że więcej osób przejdzie do ZUS niż zostanie w OFE. Zakładam, że więcej osób wybierze ZUS. Zakładam, że to będzie mniej więcej w proporcji 60 do 40 - mówi gość RMF FM.

"Ta rozmowa nie jest przyjemna"

Mam wrażenie, że dialog ze związkami zawodowymi cały czas się toczy. Może to nie jest najbardziej przyjemna rozmowa, bo są duże różnice, ale rozmowa cały czas się toczy - zapewnia rzecznik rządu. Do dialogu potrzebne są dwie strony, a ostatnio związki chciały żeby to był monolog - tłumaczy.

"Opodatkowanie... garaży"

Są rożne rozmowy, rozważania, ale na razie nie chcę tego komentować - mówi pytana o pomysł opodatkowania garaży. Jest szukanie różnych rozwiązań, oficjalnego stanowiska nie ma - odpowiada słuchaczom RMF FM rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

(MRod)