Rosjanie, którzy domagają się przeprosin, pierwsi ukarani i pierwsze wyliczenia strat po burdach w Warszawie - czyli w skrócie o tym, co przyniósł za sobą "Marsz Niepodległości". A poza tym o wyjściu na wolność Ikonowicza, pierwszym treningu Nawałki i spadającej satelicie. Nie mieliście czasu zajrzeć do wiadomości? Zapraszamy na nasz przegląd!

Rosja domaga się przeprosin

Ambasadorowi Polski w Rosji Wojciechowi Zajączkowskiemu przekazany został stanowczy protest z powodu burd, do jakich doszło przed ambasadą Rosji w Warszawie - poinformowało MSZ w Moskwie. Rosja żąda od polskich władz oficjalnych przeprosin. Na dywanik został wezwany polski ambasador w Moskwie. Więcej o sprawie TU.

Pierwsze wyroki po burdach

Na tym jednak wiadomości z Warszawy się nie kończą. Po wczorajszych burdach są już pierwsze wyroki dla zatrzymanych. Skazane zostały dwie osoby - jedną ukarano grzywną, drugą - ograniczeniem wolności w postaci pracy na cel społeczny. Szczegóły wyroków znajdziecie TUTAJ.

Straty liczone w tysiącach

Na koniec warto wspomnieć, że wstępnie oceniono straty po zamieszkach. Zniszczenia są warte ok. 120 tysięcy złotych. Jak zapowiada prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz, miasto będzie dochodzić tych pieniędzy od organizatora marszu. Więcej TU.

Kamiński i Kaczmarek stracą immunitet? Chce tego prokuratura

We wtorek również Prokurator Generalny podpisał wniosek do Sejmu, w którym mowa jest o uchyleniu immunitetu dwóm posłom Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka. Wniosek dotyczy nieprawidłowości w działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Ikonowicz na wolności

Na wolność wyszedł z kolei Piotr Ikonowicz. Zdecydował się na zapłacenie grzywny i przed godz. 16 opuścił areszt. Ikonowicz zapowiedział, że zamierza zająć się teraz m.in. obroną niepełnosprawnych pracowników. Jakie były powody jego decyzji? O tym TUTAJ.

Kolejne uderzenie w Filipny

Mrożące krew w żyłach relacje z Filipin. "Wybaczcie mi"

Odcięci od świata, bez telefonów, bez łączności - za pośrednictwem telewizyjnych kamer błagają o pomoc. Ofiary tajfunu na Filipinach wykorzystują obecnych na miejscu reporterów do przekazywania informacji rodzinom za granicą. Ich relacje są wstrząsające. czytaj więcej

Filipiny podnoszą się po ogromnym tajfunie. Wciąż nie jest znana liczba ofiar niszczycielskiej siły. Do kraju nadchodzi pomoc. To jednak nie koniec problemów państwa - jak informują meteorolodzy, do Filipin nadciąga kolejny żywioł - burza tropikalna. Szczegóły i relacje znajdziecie TU.

Ginekolog fotografował swoje pacjentki

Z Niemiec natomiast nadeszła informacja o więzieniu dla ginekologa, który wykonywał bez wiedzy i zgody pacjentek zdjęcia przedstawiające ich okolice intymne - zarówno podczas wykonywania badań na kozetce jak i w przebieralni. Sąd okręgowy w miejscowości Frankenthal uznał mężczyznę za winnego molestowania seksualnego oraz wielokrotnego naruszenia intymności i godności pacjentek. Lekarz w więzieniu spędzi 3,5 roku. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Medal dla bohatera, który uratował polskiego żołnierza

W USA w polskim konsulacie odbyło się wzruszające spotkanie rodziców sierżanta Michaela Ollisa z żołnierzem Polskiego Kontyngenty Wojskowego w Afganistanie. To sierżant Ollis zasłonił polskiego kolegę własnym ciałem, ratując mu w ten sposób życie. Sam zginął. Dziś rodzice amerykańskiego bohatera odebrali przyznane mu pośmiertnie odznaczenie. Zdjęcia z uroczystości i relację znajdziecie TU.

Nawałka wybrał kapitana drużyny

Wtorek to również debiut nowego selekcjonera polskiej reprezentacji - poprowadził on pierwszy trening drużyny. Adam Nawałka postanowił także, że kapitanem prowadzonej przez niego drużyny będzie zawodnik z największą liczbą występów w kadrze. Obecnie jest to Jakub Błaszczykowski. Więcej TU.

Niesamowite zdjęcie satelity

A na koniec mamy dla Was niesamowite zdjęci satelity GOCE. Początkowo zapowiadano, że może ona uderzyć na terenie Polski. Okazało się jednak, że spadła w rejonie Falklandów. A jednemu z internautów udało się uchwycić moment jej lotu. Jak mu się to udało? Sprawdźcie!