"Trwają prace nad listami PO do Parlamentu Europejskiego. Na początku marca zacznie się kampania i tej pory wszystko zostanie zaprezentowane" - zapowiada sekretarz generalny PO, Paweł Graś odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Grzegorz sprawdziłby się w europarlamencie" - mówi o Grzegorzu Schetynie. "Schetyna jest bardzo dobrze przygotowany do bycia europosłem. Miał doświadczenie w administracji. Ma kompetencje, które uprawniają go do ubiegania się o miejsce w PE, ale to to jego decyzja. Jeśli nie będzie chciał, nikt go do kandydowania nie będzie zmuszał" - tłumaczy.

"Grupiński ma trudną sytuację"Planowana jest dyskusja nad dalszym sposobem funkcjonowania klubu PO - mówi Paweł Graś w RMF FM.  Z rozmów z parlamentarzystami wynika, że są zwolennicy zmian na fotelu szefa klubu PO. Są też tacy, którzy uważają, że szefostwo Rafała Grupińskiego jest dobre. Zobaczymy, jaki będzie efekt dyskusji w klubie. Wysoko oceniam Grupińskiego, jako szefa klubu, ale on ma trudną sytuacje. Klub PO to duży klub. W tej chwili trudno stwierdzić, czy większość posłów PO jest za odwołaniem czy pozostawieniem Rafała Grupińskiego na fotelu szefa PO. Istotna będzie opinia parlamentarzystów - mówi Graś pytany o przyszłość obecnego szefa klubu PO.

"Alkomat za 1 euro. To nie problem"We Francji rząd wprowadził normę i wszystkie tam używane alkomaty muszą być z tą normą zgodne. Takie rozwiązanie rozważymy też w Polsce - mówi pytany, czy alkomaty, które wedle wczorajszej propozycji rządu mają znajdować się w każdym aucie, będą musiały być szczególnie atestowane. Jeśli pojawi się rynek, pojawi się i konkurencja. Na pewno nie będzie takiej sytuacji, że będzie jeden czy dwóch producentów alkomatów. We Francji najtańszy alkomat można nabyć za euro, półtora euro. Cena urządzenia to tez nie problem - dodaje. Kara za brak alkomatu? Zobaczymy. Pewnie kara finansowa, ale niezbyt dolegliwa. Taka, żeby bardziej opłacało się mieć alkomat, niż go nie mieć.

Przewidujemy nie tylko kary pozbawienia wolności, także inne kary. Dobrze rozwija się system obróż - mówi pytany, gdzie w przepełnionych więzieniach znajdą się miejsca dla karanych za jazdę po pijanemu przestępców. Ta kara ma być straszakiem, nie będzie stosowana masowo. Straszak będzie działał i skala zjawiska spadnie - tłumaczy.

"Kidawa będzie łatwiej dostępna"Minister Kidawa-Błońska będzie łatwiej dostępna niż ja. Ja miałem i inne obowiązki związane z funkcjonowaniem administracji i partii - tłumaczy Paweł Graś w RMF FM.

"Hajdarowicz? Niemal zapomniałem jak wygląda"Grzegorza Hajdarowicza nie widziałem już bardzo długo, niemal zapomniałem jak wygląda. Będę musiał się z nim spotkać, żeby złożyć życzenia noworoczne- odpowiada Paweł Graś słuchaczom RMF FM.

Pijani posłowie - bez immunitetuAbsolutnie nie powinno być immunitetu w przypadku pijanych parlamentarzystów - deklaruje.