Lidzbark Warmiński będzie w najbliższą sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM! Tak zdecydowaliście, głosując na RMF 24. Jak co tydzień - nasz wóz satelitarny pojawi się w najciekawszych miejscach w okolicy. Razem odkryjemy tajemnice Perły Warmii z jej atrakcjami turystycznymi.

Walka w naszej sondzie była bardzo zacięta i wyrównana, a zwycięzca nie był znany do ostatniej chwili. Wiele głosów otrzymały Elbląg i Chełmno, dystansując Kock i Bolesławiec. Na czele usadowiły się jednak Lidzbark Warmiński i Skarżysko-Kamienna. Ostatecznie postawiliście na atrakcje z Warmii. Lidzbark Warmiński uzyskał 36,44 proc. głosów, a Skarżysko-Kamienna - 35,58 proc.

W zaproszeniach mieszkańcy Perły Warmii, wśród podawanych argumentów, wielokrotnie podkreślali, że to piękna okolica, z zachwycającym krajobrazem. Miasto ma także bardzo bogatą historię. Zwiedzić można tam jeden z najlepiej zachowanych w naszym kraju zabytków architektury gotyckiej - wzniesiony w XIV wieku Zamek Biskupów Warmińskich. Przez Lidzbark przebiega też wiele szlaków turystycznych. Coś dla siebie znajdą pasjonaci pieszych wędrówek, spływów kajakowych czy wycieczek rowerowych.

O tych atrakcjach usłyszycie już w sobotę! Na miejscu będzie nasz wóz satelitarny. Słuchajcie Faktów RMF FM już od godz. 9.

Gdzie pojedziemy za tydzień?

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!