Śrem, Piła, Ośno Lubuskie, Świecie, Namysłów, a może Debrzno? Jak co tydzień możecie głosować, dokąd tym razem pojedziemy z ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Decydować możecie do czwartku do godziny 12:00. Potem ogłosimy zwycięzcę.

Wy decydujecie - my jedziemy! (zdj. ilustracyjne) /Michał Dukaczewski /RMF FM

Tym razem na początek mamy dla Was dwie propozycje z Wielkopolski. Symbolem Śremu - jak piszecie z zgłoszeniach na RMF24.pl - jest podświetlana w nocy zabytkowa wieża ciśnień. Odwiedzając to miasto, koniecznie trzeba wybrać się także na spacer przepiękną promenadą wzdłuż Warty oraz odwiedzić park miejski z mini zoo.

Druga propozycja z Wielkopolski to w tym tygodniu Piła. Pan Marek w wysłanej do nas wizytówce tego miasta zwraca przede wszystkim uwagę na jego walory przyrodnicze. Piękne lasy sosnowe oferują niespotykane bogactwo fauny i flory, zaś ilość przygotowanych atrakcji i uroda nieskażonego krajobrazu, są gwarantem udanego odpoczynku - czytamy w zgłoszeniu na RMF24.pl.

Ośno Lubuskie pochwalić może się natomiast między innymi zabytkowym XIX-wiecznym ratuszem. Nie można tutaj nie zajrzeć także do Muzeum Ziemi Torzymskiej - tam dowiemy się między innymi, że miasto niegdyś słynęło z hodowli konwalii i że to właśnie tutaj wynaleziono... baleron.

A może wolicie wizytę w Kujawsko-Pomorskiem? Wśród wartych uwagi zabytków Świecia wymieniacie między innymi zamek krzyżacki i kościoły. Położone na Kociewiu miasto pochwalić się może również zespołem regionalnym "Świeckie Gzuby, Kociewianki".

Miasto słynące z przemysłu piwowarskiego, zamek książęcy z XIV wieku, górująca nad miastem Wieża Prochowa - to już atrakcje Namysłowa na Opolszczyźnie, o których pisze nam pan Stanisław. Mamy również ciekawą propozycję z Pomorza. Debrzno ma w herbie pędzącego dzika i basztę czarownic wznosząca się nad murami obronnymi.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(bs)