Złotów w Wielkopolsce będzie w sobotę "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". To właśnie tam rozpoczniemy kolejny sezon naszego cyklu. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl.

Złotów w Wielkopolsce będzie w sobotę "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". To właśnie tam rozpoczniemy kolejny sezon naszego cyklu. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl.
Jedziemy do Złotowa! /Michał Dukaczewski /RMF FM

Do Złotowa pojedziemy w najbliższą sobotę w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". To miasto w głosowaniu na RMF24.pl pokonało konkurentów, dlatego to właśnie tam zawitamy.

Złotów położony jest na północy Wielkopolski, w południowo-zachodniej części Pojezierza Krajeńskiego. Za datę powstania miasta przyjmuje się rok 1370, choć ślady osadnictwa na tym terenie są znacznie starsze.

Podczas naszej wizyty na pewno zgłębiać będziemy historię miasta. Wśród zabytków architektury na uwagę zasługuje tu między innymi Pałac Działyńskich z przełomu XVIII i XIX wieku. W sobotę dowiecie się również, czym charakteryzuje się haft krajeński i co w Złotowie robi pomnik jelenia.

Będą także atrakcje dla lubiących aktywny wypoczynek. Wytyczony wokół Jeziora Miejskiego 4-kilometrowy szlak pokonać można pieszo lub rowerem, po drodze wstępując na przykład na platformę widokową.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy! Jeśli więc są w Złotowie miejsce, które - Waszym zdaniem - powinniśmy odwiedzić, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(mpw)