Śmigiel, Nowa Dęba, Białobrzegi, Jasień, Poddębice, a może Bieruń? W RMF24.pl ponownie rusza głosowanie, w którym decydujecie, dokąd w tym tygodniu pojedziemy w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Na głosy czekamy do czwartku do godziny 12. Zapraszamy!

Z Bierunia w Śląskiem odebraliśmy od Was bardzo wiele zgłoszeń. Ponad 620-letnie miasto, położone w południowo-wschodniej części województwa, pochwalić się może wieloma atrakcjami. Jedną z nich jest średniowieczny układ urbanistyczny z malowniczym rynkiem, na którym zobaczyć można m.in. fontannę z "Utopcem". Z tą postacią związane są lokalne legendy, zgodnie z którymi tereny dzisiejszego Bierunia miały być zamieszkiwane przez tajemnicze stwory zrzucone z nieba. W Bieruniu koniecznie odwiedzić trzeba także sanktuarium św. Walentego, który jest patronem miasta, czy mini-arboretum, gdzie na powierzchni 5 hektarów zgromadzono unikalne gatunki roślin.

Do Jasienia w Lubuskiem zaprasza nas pan Dariusz, który pisze o między innymi o wartych uwagi kościołach. Znajduje się tutaj także zabytkowy XVIII-wieczny pałac. Poddębice to już propozycja z Łódzkiego. Ogród zmysłów w Parku Miejskim i historyczny Pałac Zakrzewskich - między innymi takie atrakcje miasta wymienia na RMF24.pl pan Grzegorz. 

Z może wolicie wizytę na Mazowszu? W Białobrzegach zobaczyć można powojenny młyn z zachowanym pełnym wyposażeniem. Warto odwiedzić także neorenesansowy kościół pw. św. Trójcy. Podkarpacie reprezentuje w tym tygodniu Nowa Dęba. Znaleźć tu można m.in. Muzeum Bombki Choinkowej, warta uwagi jest także tzw. "biała willa" - przeznaczona dla kierownika fabryki amunicji, która powstała tutaj przed wojną w ramach budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Śmigiel to Wasza propozycja w Wielkopolski. Miejsce to zwane jest miastem wiatraków, które dawniej stawiano tutaj licznie ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu. Dziś jedną z największych atrakcji jest Śmigielska Kolej Dojazdowa.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie