Działdowo, Mława, Wschowa, Lipno, Krzepice, a może Parczew? Na RMF24.pl znów pytamy Was, dokąd – Waszym zdaniem – powinniśmy pojechać w ramach naszego cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Decydować możecie do czwartku do godziny 12:00.

Malownicze miasteczko z wieloma zabytkami. Mamy m.in. zamek, ratusz, kamieniczki. W Działdowie popularny jest baseball. To m.in. dzięki drużynie Yankees Działdowo. Niedaleko jest obserwatorium astronomiczne - tak w zgłoszeniu na RMF24.pl zachęcacie do wizyty w warmińsko-mazurskim Działdowie. Jedną z największych atrakcji miasta jest także Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego - dzięki multimedialnej ekspozycji przenieść można się w czasy średniowiecza i poznać, jak przed wiekami żyła okoliczna ludność.

Mława w tym tygodniu reprezentuje Mazowsze. W mieście położonym na północy regionu znajdują się między innymi dwa zabytkowe kościoły. Atrakcją jest także Mławska Kolej Dojazdowa - wąskotorówka, która powstała na początku XX wieku. Poznać tu można również bogatą kulturę ludową - co roku w mieście odbywa się Jarmark Wojciechowy, podczas którego swoje dzieła prezentują lokalni artyści i rzemieślnicy.

Mamy także zaproszenie do Wschowy w Lubuskiem. Miasto królewskie. W tym mieście król Kazimierz brał ślub i była przez jeden dzień stolicą Polski. We Wschowie jest jeden z najlepszych torów motocrossowych w Europie. Wschowa miała własną monetę o nazwie Tymf - pisze nam jeden ze słuchaczy.

Tor motocrossowy to także atrakcja Lipna w Kujawsko-Pomorskiem. Tu urodziła się też Pola Negri - słynna polska aktorka, gwiazda kina niemego. Tak z kolei Krzepice w Śląskiem reklamuje na naszej stronie pan Marcin: Piękne i unikatowe zabytki - m.in. gotycki kościół, synagoga żydowska, młyny i inne. Sama królowa Bona gościła na zamku w Krzepicach w XVI wieku.

A może wolicie wizytę na Lubelszczyźnie? Parczew to propozycja pani Anny: Należy do najstarszych miast Lubelszczyzny. W Parczewie znajduje się zabytkowa dzwonnica z XVII wieku, a także neogotycka bazylika.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie