Grodzisk Mazowiecki będzie w tym tygodniu bohaterem cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Jak zwykle decyzja dokąd pojedziemy - należała tylko do Was.

W sobotę reporterzy RMF FM odwiedzą Grodzisk Mazowiecki /Michał Dukaczewski /Archiwum RMF FM

Do Grodziska Mazowieckiego zapraszał nas w tym tygodniu pan Adam. Według legendy, monarchowie drogą przez osadę Grodzisko przejeżdżali, jadąc na polowania do puszczy jaktorowskiej. Pewien zmęczony król dostał na posilenie kubek wody z grodziskiego źródełka, o nadzwyczajnym smaku. Zachwycony smakiem wody król, nakazał nadać osadzie rangę miasta - napisał nasz słuchacz w swoim zgłoszeniu. O legendach związanych z miastem, na pewno opowiemy już w najbliższą sobotę.

Położony 40 kilometrów od Warszawy Grodzisk Mazowiecki, to także miasto mocno związane z historią kolei. W 1845 roku Grodzisk był docelową stacją pierwszego kursu pociągu w Królestwie Kongresowym. Do dziś zobaczyć tutaj można ówczesny dworzec, który w połowie XIX wieku oferował podróżnym komfortową obsługę.

W sobotę z pewnością nie zawiodą się również fani muzyki. Grodzisk pochwalić się może bowiem jedyną w Polsce Galerią Instrumentów Folkowych. Można tu zagrać m.in. na cymbałach, katarynce, basach czy harmonii polskiej.

Będziemy mieli także coś dla fanów słodyczy. Jeśli jesteście ciekawi, czym są... fafernuchy - koniecznie bądźcie z nami.

Grodzisk Mazowiecki i jego atrakcje odkrywać będziemy już w najbliższą sobotę, punktualnie od godziny 8.

Wy decydujecie, my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na Wasze kolejne zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!