Dobre Miasto, Reszel, Biłgoraj, Sępólno Krajeńskie, Skalbmierz a może Opoczno? Jedno z tych miast odwiedzimy tym razem w cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. O lokalnych atrakcjach, historiach, legendach i zabytkach opowie nasz reporter. Decyzja należy do Was! Na głosy w sondzie czekamy do czwartkowego południa.

W tym tygodniu mamy dla Was między innymi dwie propozycje z województwa warmińsko-mazurskiego. Położone nieopodal Olsztyna Dobre Miasto pochwalić się może licznymi zabytkami. Warto zajrzeć choćby do kościoła Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych, by posłuchać organów złożonych z ponad 3,5 tysiąca piszczałek. Uwagę przyciągają również średniowieczne fragmenty obwarowań.

A może wolicie Reszel? Tutaj - jak piszecie w zgłoszeniach - warto zobaczyć między innymi zamek biskupów warmińskich czy zabytkowy kościół farny pw. św. Piotra i Pawła, gdzie wejść można na wieżę widokową.

Miasto na styku dwóch wielkich kompleksów leśnych: Puszcza Solska i Lasy Janowskie, bogata i ciekawa historia, trzy piękne zabytkowe kościoły - to już atrakcje Biłgoraja na Lubelszczyźnie, które wymieniacie na RMF24.pl

Sępólno Krajeńskie to propozycja z Kujawsko-Pomorskiego. Jako jedno z trzech miast w Polsce ma trójkątny rynek, mamy jezioro w samym centrum miasta, Kazimierz Wielki nadał naszemu miastu prawa miejskie - pisze nam pan Maciej.

Skalbmierz to z kolei oferta ze Świętokrzyskiego. Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela, zabytkowy układ urbanistyczny, jeden z nielicznych w Europie ćwierć kolisty plac Marii Skłodowskiej-Curie - takie atrakcje tego miasta położonego nad Nidzicą wymieniacie na RMF24.pl.

Opoczno w Łódzkiem znane jest oczywiście z produkcji płytek ceramicznych. Wśród jego atrakcji na RMF24.pl wymieniacie również renesansowy zamek czy Dom Esterki, ukochanej króla Kazimierza Wielkiego.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie