Opatówek, Śrem, Złoczew, Parczew, Świecie, a może Bieruń? Do czwartku do godziny 12 decydować możecie, dokąd w tym tygodniu pojedziemy w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Zapraszamy!

W tym tygodniu mamy dla Was między innymi dwa zaproszenia z Wielkopolski. Do wizyty w Śremie zachęca pani Julia. Odwiedzić tu można na przykład barokowy klasztor Franciszkanów, warto także wybrać się na spacer po tutejszym zabytkowym rynku czy na promenadę nad Wartą. Na deptaku znajduje się posąg dziewczynki z zapałkami z odtworzoną starą latarnią gazową - pisze do nas nasza słuchaczka.

Po raz drugi w naszym zestawieniu znalazł się wielkopolski Opatówek, który ponownie stał się miastem 1 stycznia tego roku, po ponad 140 latach. Znajduje się tutaj między innymi najstarszy w Polsce żeliwny most, a także dawna fabryka sukna.

A może wolicie wizytę w Łódzkiem? Złoczew poleca nam pan Dominik. Jak pisze w zgłoszeniu na RMF24.pl: "Znajduje się tutaj zakon kontemplacyjny, w którym obowiązują jedne z najbardziej surowych reguł życia konsekrowanego w Europie, jednym z najcenniejszych zbytków Złoczewa jest pałac z XVII wieku".

Parczew to już propozycja z Lubelszczyzny. Jako "małe, piękne miasteczko" opisuje to miejsce pani Dorota. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest drewniana dzwonnica z XVII wieku, warto odwiedzić także neogotycki kościół św. Jana Chrzciciela.

Północ Polski w tym tygodniu reprezentuje Świecie. Położone w Kujawsko-Pomorskiem miasto słynie przede wszystkim z krzyżackiego zamku, zachowały się tutaj także XIV-wieczne mury obronne, a także urokliwe mieszczańskie kamienice.

Bieruń to propozycja z województwa śląskiego. Jedną z największych atrakcji miasta jest zabytkowy kościółek św. Walentego. Jak pisze nam nasza słuchaczka, pani Maria, koniecznie zobaczyć trzeba także "piękny rynek z pomnikiem utopca i zegarem słonecznym".

Na Wasze głosy czekamy do czwartku do godziny 12!


Czekamy na zgłoszenia!


Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie