Kluczbork, Chełm, Dąbrowa Tarnowska, Rawicz, Ogrodzieniec, a może Bełchatów? W którymś z tych miast w sobotę pojawi się wóz satelitarny RMF FM, a nasz reporter opowie atrakcjach, zabytkach i ciekawostkach. Decyzja o tym, dokąd pojedziemy jak zwykle należy tylko do Was. Na głosy w sondzie czekamy do czwartku do godziny 12.

Kluczbork, Chełm, Dąbrowa Tarnowska, Rawicz, Ogrodzieniec, a może Bełchatów? W którymś z tych miast w sobotę pojawi się wóz satelitarny RMF FM, a nasz reporter opowie atrakcjach, zabytkach  i ciekawostkach. Decyzja o tym, dokąd pojedziemy jak zwykle należy tylko do Was. Na głosy w sondzie czekamy do czwartku do godziny 12.
Zdjęcie ilustracyjne /RMF FM

Kluczbork położony na Opolszczyźnie słynie przede wszystkim z tradycji pszczelarskich. Do tego miasta w swoim zgłoszeniu zaprosił nas pan Kuba: Są trasy dla biegaczy i rowerzystów, kryta pływalnia oraz miejsca rekreacyjne w przepięknym kluczborskim parku. Kluczbork jest też związany z historią. Znajduje się tu pomnik Jana Dzierżona, zabytkowy kościół ewangelicki i kawałek murów obronnych miasta.

Mamy także zaproszenie z Chełma w Lubelskiem. Miasto na pograniczu Polski i Ukrainy. Trochę zapomniane, ale dzięki swojemu położeniu było miejscem styku trzech kultur. Największe w Europie podziemia kredowe, odcinek około 2 km jest udostępniony do zwiedzania - takie atrakcje Chełma wyliczacie na na naszej stronie.

Dąbrowa Tarnowska to już zgłoszenie z Małopolski. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, opowiemy na pewno o pojedynku Braci Lubomirskich, przybliżymy Wam też historię znajdującej się w mieście monumentalnej synagogi.

Rawicz to z kolei Wasza propozycja z Wielkopolski. Miasto kojarzone z więzieniem i jego wielką historią jest otwarte dla wszystkich - pisze do nas pani Magdalena. Mamy propozycję i dla tych, którzy woleliby wizytę w Śląskiem. Niewielki Ogrodzieniec przyciąga przede wszystkim swoim położeniem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlaku Orlich Gniazd. Będąc w Ogrodzieńcu koniecznie odwiedzić trzeba także ruiny pobliskiego zamku położonego dwa kilometry od miasta.

Bełchatów położony w Łódzkiem to kolejna Wasza propozycja. Miasto bardzo przyjazne mieszkańcom, proekologiczne i najlepsze do miejskiego wypoczynku - tak swoją małą ojczyznę na RMF24.pl reklamuje pan Robert.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(abs)