Do Sandomierza zawitamy w tym tygodniu z naszym cyklem "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Startujemy w sobotę, punktualnie o 8:00.

Do Sandomierza zawitamy w tym tygodniu z naszym cyklem "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Startujemy w sobotę, punktualnie o 8:00.
Nasi reporterzy co tydzień odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu! /Michał Dukaczewski /RMF FM

To będzie nasza trzecia wizyta w Świętokrzyskiem. Malowniczo położony nad Wisłą Sandomierz zdobył w tym tygodniu większość Waszych głosów, dlatego właśnie tam już w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieski wóz satelitarny z naszym reporterem na pokładzie.


Miasto nie przez przypadek nazywane jest Małym Rzymem, leży bowiem na 7 wzgórzach. Jego wielowiekowa historia pozostawiła tutaj bardzo liczne i cenne zabytki. Wśród nich wymienić należy między innymi obiekty sakralne - gotycką XIV-wieczną bazylikę Narodzenia NMP czy kościół Nawrócenia św. Pawła.

W Sandomierzu koniecznie zobaczyć trzeba także zamek królewski, usytuowany na nadwiślańskiej skarpie, oraz gotycki ratusz. Podczas naszej sobotniej wizyty na pewno odkrywać będziemy również przyrodnicze walory miasta - zabierzemy Was do Wąwozu Królowej Jadwigi i sprawdzimy, gdzie leżą Pieprzowe Góry. Obowiązkowym punktem będzie także zejście do miejskich podziemi, prowadzących szlakiem dawnych składów i piwnic.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy! Jeśli więc - Waszym zdaniem - jest miejsce, o którym w szczególności powinniśmy pamiętać, będąc w Sandomierzu, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie