Perła polskich uzdrowisk, czyli Krynica Zdrój będzie w tym tygodniu Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście, głosując w sondzie na RMF24.pl.

Perła polskich uzdrowisk, czyli Krynica Zdrój będzie w tym tygodniu Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście, głosując w sondzie na RMF24.pl.
Wóz satelitarny RMF FM podczas naszej wizyty w Rawie Mazowieckiej (zdj. ilustracyjne, M. Dukaczewski, RMF FM) /RMF FM

"To piękne miasto do odpoczynku i relaksu z rodziną" - tak do wizyty w Krynicy Zdroju zachęcały w swoim zgłoszeniu nasze słuchaczki, panie Dagmara i Alicja. Miasto położone na południu Małopolski słynie przede wszystkim z mających lecznice właściwości wód mineralnych.

Zwiedzając Krynicę koniecznie trzeba odwiedzić tutejszą Górę Parkową, otoczoną Parkiem Zdrojowym. Na szczyt, skąd podziwiać można piękną panoramę, wyjeżdża się kolejką, której historia sięga jeszcze okresu przedwojennego.

Wizyta w Krynicy Zdroju to także niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z twórczością Nikifora. Artysta, zupełnie nieznany przez długi okres twórczości, urodził się tutaj w 1895 roku. Dziś w poświęconym mu krynickim muzeum oglądać można między innymi portrety czy pejzaże, ale także osobiste rzeczy malarza oraz jego warsztat pracy.

Jeśli jest coś, o czym - Waszym zdaniem - koniecznie powinniśmy pamiętać, będąc w Krynicy, koniecznie napiszcie nam o tym w komentarzach pod artykułem. "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

(bs)