Do Działdowa zawitamy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Naszą wizytę rozpoczniemy w sobotę punktualnie o 8:00. Koniecznie bądźcie z nami.

Położone na południu województwa warmińsko-mazurskiego Działdowo będzie tym razem "Twoim Miastem w Faktach RMF FM".

Jedną z największych atrakcji miasta jest starówka o niezwykłym klimacie. Jej centralnym punktem jest kwadratowy rynek z XVIII-wiecznym ratuszem i zabytkowymi kamienicami.

W sobotę na pewno odwiedzimy także tutejszy zamek krzyżacki. Warownia wzniesiona w XIV wieku strzec miała południowych granic państwa zakonnego.

Z pewnością będziemy także w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego. Dzięki multimedialnej ekspozycji przenieść można się w czasy średniowiecza i poznać, jak przed wiekami żyła okoliczna ludność.

W czasie naszej wizyty wyjaśnimy również, co Działdowo wspólnego ma z futbolem amerykańskim!

Twoje Miasto w Faktach RMF FM tworzycie także Wy! Jeśli więc jest miejsce, które - będąc w Działdowie - koniecznie powinniśmy odwiedzić, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie