Do Biłgoraja na Lubelszczyźnie pojedziemy tym razem w ramach cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na naszej stornie RMF24.pl. Zapraszamy w sobotę punktualnie od 8:00. Bądźcie z nami!

Biłgoraj powstał w latach 70. XVI wieku. Akt lokacyjny wydał król Stefan Batory w 1578 roku we Lwowie. Od momentu powstania miasto było ośrodkiem rozwijającego się rzemiosła - szczególnie produkcji sit, która stała tutejszą specjalnością. Dziś przypomina o tym skansen będący filią biłgorajskiego Muzeum Rzemiosł Ludowych.

Biłgoraj to jednak nie tylko tradycje sitarskie. Warto wspomnieć o hodowli koni biłgorajskich, zajrzeć do klasztoru Franciszkanów czy przysiąść na ławeczce obok noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Nie można zapomnieć też o unikalnej przyrodzie - miasto otoczone jest Puszczą Solską, a w jego pobliżu znajduje się między innymi rezerwat Obary chroniący torfowiska leśne.

Twoje Miasto w Faktach RMF FM tworzycie także Wy. Czekamy zatem na Wasze sugestie dotyczące miejsc, które powinniśmy odwiedzić podczas naszej wizyty.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie