W finale turnieju WTA Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie Iga Świątek pokonała w dwóch setach Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Mecz trwał 1 godzinę i 49 minut. To drugi tryumf Polki w tym turnieju.

Pierwszego seta Polka wygrała 6:3. W drugim walka była bardziej zacięta i zakończyła się zwycięstwem Igi Świątek 6:4.

Bardzo trudno mi znaleźć słowa, aby wyrazić moją radość - powiedziała triumfatorka turnieju, gratulując swojej przeciwniczce wyników osiągniętych w tym sezonie.

Dla Sabalenki był to trzeci przegrany finał stuttgarckiego turnieju.

We wczorajszym półfinałowym pojedynku z Tunezyjką Ons Jabeur po trzech gemach przeciwniczka Polki skreczowała z powodu kontuzji i tym sposobem obecna liderka światowego rankingu awansowała do finału.

Dla Igi Świątek to pierwszy wygrany turniej WTA od 18 lutego br., kiedy zwyciężyła w Qatar Totalenergies Open po wygranej w finale z Jessiką Pegulą z USA. W ostatnich tygodniach liderka WTA leczyła kontuzję. Zawody ma mączce w Stuttgarcie były pierwszymi po powrocie do zdrowia.

21-letnia Polka ma swoim dorobku 12 wygranych turniejów WTA. Liderką światowego rankingu Iga Świątek pozostaje już od ponad roku - od początku kwietnia 2022 r.