To był najdłuższy sezon skoków narciarskich w historii. Rywalizacja w Pucharze Świata rozpoczęła się jeszcze w listopadzie w Wiśle, gdzie skoczkowie skakali na igelicie. Kampania zakończyła się finałowym konkursem w słoweńskiej Planicy. Skoczkowie mogą udać się teraz na zasłużone wakacje, choć część naszej kadry rozpoczęła już pracę nad kolejnym sezonem. Kiedy zatem podopieczni Thomasa Thurnbichlera wrócą do rywalizacji?

Na razie Biało-Czerwoni myślą jednak o odpoczynku. O swoim pomyśle na posezonowe wakacje opowiedział nam Aleksander Zniszczoł.

Marzeniem jest wyjazd kamperem, ale niestety jest strasznie drogo. Chciałbym pojechać do Chorwacji, a potem przejechać do Włoch - przyznał Zniszczoł.

O wakacjach nie myśli na razie Paweł Wąsek, który najbliższe dni chce spędzić w domu. Skoczek zasugerował, że o wakacjach pomyśli dopiero w sierpniu.

W najbliższych dniach odpoczynku nie przewiduje także trener naszej kadry. Thomas Thurnbichler przyznał, że dla niego nowy sezon już się zaczął. Austriacki szkoleniowiec chce spotkać się z szefostwem Polskiego Związku Narciarskiego, by porozmawiać o systemie pracy na kolejny rok. Głównym tematem ma być przepływ skoczków z kadry B do kadry A.

Kiedy powrót na skocznię?

W tym roku sezon letni będzie wyglądał nieco inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko przez Igrzyska Europejskie, które w czerwcu zorganizuje Kraków i Małopolska. Jedną z dyscyplin rozgrywanych podczas tej imprezy będą skoki na igelicie.

Jako pierwsze na skoczni zaprezentują się panie. 27 czerwca odbędzie się konkurs kobiet na Średniej Krokwi. Dzień później na skoczni pojawią się panowie. Konkurs mikstów zaplanowano na 29 czerwca.

Później rywalizacja przeniesie się na najbardziej znany w Polsce obiekt do skoków - Wielką Krokiew. 30 czerwca zaplanowano tam konkurs kobiet. Zawody mężczyzn odbędą się 1 lipca.

Później Biało-Czerwonych czeka rywalizacja w Letnim Grand Prix. Ten właściwy sezon rozpocznie się w weekend 29-30 lipca w niemieckim Hinterzarten. Po drodze czekają nas jeszcze sierpniowe zawody w Wiśle. Rywalizacja na igelicie zakończy się w październiku w Klingenthal w Niemczech.

Opracowanie: