Amerykańska telewizja CNN informując o śmierci Pelego zaliczyła wpadkę. Zamiast "króla futbolu" na zdjęciu pojawił się Abedi Pele, jeden z najsłynniejszych piłkarzy reprezentacji Ghany.

Informacja o śmierci Pelego zasmuciła sportową społeczność na całym świecie. Trzykrotny mistrz świata zmarł w szpitalu w Sao Paulo w wyniku niewydolności wielonarządowej spowodowanej nowotworem jelita grubego (we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy).

Informację przekazywały media na całym świecie. Ogromną wpadkę zaliczył CNN. Amerykańska telewizja, przekazując smutne wieści, pomyliła zdjęcia. Zamiast Pelego na zdjęciu pojawił się Abedi Pele, jeden z najsłynniejszych piłkarzy reprezentacji Ghany.

Abedi Ayew Pele to jeden z najsłynniejszych piłkarzy reprezentacji Ghany. Trzykrotnie został wybierany najlepszym piłkarzem Afryki. W 1982 roku zdobył Puchar Narodów Afryki.

58-letni obecnie Abedi Ayew Pele grał także w Europie i to z sukcesami. Jego największym osiągnięciem było wygranie Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia. Grał także m.in. w Olympique Lyon i TSV 1860 Monachium.

W reprezentacji pomocnik rozegrał 73 spotkania, w których zdobył 33 bramki.

Trzy dni żałoby

Władze Brazylii ogłosiły trzy dni żałoby po śmierci Pelego. Pogrzeb zaplanowano na wtorek, ale uroczystości rozpoczną się już dzień wcześniej - na stadionie klubu Santos FC.

W poniedziałek na środku murawy stadionu Santos FC, w którym Pele spędził większość kariery, odbędzie się 24-godzinne czuwanie przy jego trumnie, przetransportowanej ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo.

Następnego dnia kondukt żałobny przejdzie ulicami Santosu, mijając dzielnicę, w której mieszka 100-letnia matka Pelego, i zakończy się na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica. Tam legendarny piłkarz zostanie pochowany podczas prywatnej ceremonii, z udziałem rodziny.