Legia Warszawa awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji. "Wojskowi" pokonali u siebie AZ Alkmaar 2:0 (1:0). Bramki dla Legii zdobyli Yuri Ribeiro i Blaz Kramer. W drugim meczu grupy E Zrinjski Mostar zremisował z Aston Villą 1:1.

Piłkarze Legii, aby awansować do fazy pucharowej Ligi Konferencji, musieli wygrać lub zremisować z AZ Alkmaar. Przed tym meczem stołeczny klub miał 10 punktów - o jeden więcej niż zespół z Holandii.

Mecz w Warszawie był dla legionistów okazją do rewanżu za porażkę 0:1 w Alkmaar.

Wiemy, że wystarczy nam remis, ale nie chcemy grać tylko o jeden punkt. Naszym celem jest zwycięstwo - mówił przed rozpoczęciem meczu trener Legii Kosta Runjaic.

Spotkanie rozpocząło się z kilkuminutowym opóźnieniem, bo kibice Legii odpalili race, które spowodowały zadymienie stadionu.

Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddali goście. W 21. minucie z dystansu uderzał Clasie, ale świetnie w bramce spisał się Tobiasz.

W 34. minucie Legia objęła prowadzenie. Josue dośrodkował do wbiegającego Ribeiro, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Od 53. minuty Legia grała w przewadze. Bruno Martinns Indi sfaulował Josue, za co arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

Legia nie zamierzała się bronić. To podopieczni Runjaica byli bardziej aktywni w ataku, starając się podwyższyć prowadzenie.

Tak się stało w 81. minucie. Znów świetnie dośrodkowywał Josue, a bramkę głową zdobył Kramer.

Chwilę później Legia miała szansę na trzeciego gola. Muci wykorzystał błąd rywala, odzyskał piłkę na połowie rywali, a następnie upadł w polu karnym Holendrów. Warszawiacy domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

W doliczonym czasie gry dobrze z dystansu uderzał jeszcze Gil Dias, ale ten strzał został zablokowany.

Legioniści wygrali wszystkie mecze fazy grupowej na swoim stadionie. Wcześniej ograli Aston Villę 3:2 i Zrinjski Mostar 2:0.

Aston Villa zdobyła 13 pkt, wygrała grupę E i awansowała bezpośrednio do 1/8 finału Ligi Konferencji. Druga Legia z dorobkiem 12 pkt weźmie udział w barażach o 1/8 finału. Az Alkmaar (6 pkt) i Zrinjski Mostar (4 pkt) odpadły z rywalizacji.

Losowanie par fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji odbędzie się w poniedziałek.

Legia Warszawa - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

Bramki: dla Legii - Yuri Ribeiro (34), Blaz Kramer (81).

Czerwona kartka: dla AZ - Bruno Martins Indi (53).

Sędzia: Harald Lechner (Austria).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov (74. Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi - Paweł Wszołek (72. Gil Dias), Bartosz Slisz, Juergen Elitim, Yuri Ribeiro - Josue (87. Bartosz Kapustka), Marc Gual (72. Blaz Kramer), Ernest Muci (87. Bartosz Kapustka).

AZ Alkmaar: Rome Jayden Owusu Oduro - Yukinari Sugawara (80. Jayden Addai), Bruno Martins Indi, Penetra, David Moller Wolfe - Tiago Dantas (60. Riechedly Bazoer), Dani de Wit (80. Djordje Mihailovic), Jordy Clasie - Denso Kasius (72. Ibrahim Sadiq), Vangelis Pavlidis, Myron van Brederode (60. Jens Odgaard).