Szymon Marciniak będzie we wtorek sędzią głównym rewanżowego meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Napoli - AC Milan. Pierwsze spotkanie 1:0 wygrali mediolańczycy.

Krzysztof Marciniak wraca do sędziowania w rozgrywkach europejskich po miesięcznej przerwie. Była ona spowodowana urazem, na który narzekał polski arbiter.

W minioną sobotę Marciniak sędziował spotkanie 28. kolejki polskiej Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok.

Dla Marciniaka będzie to już szóste spotkanie, które poprowadzi w tej edycji Ligi Mistrzów. Sędziami liniowymi będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a arbitrem technicznym Szwed Glenn Nyberg. Na sędziego VAR wyznaczony został Tomasz Kwiatkowski, a jego asystentem będzie Bartosz Frankowski.

Pierwsze spotkanie 1:0 wygrali mediolańczycy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 40. minucie Ismael Bennacer.

Piłkarzami Napoli są Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński i Hubert Idasiak. W pierwszym spotkaniu wystąpił tylko ten pierwszy.