Robert Lewandowski znów strzela. W hitowym meczu Bundesligi Bayern Monachium pokonał 3-2 RB Lipsk, a Polak zdobył jedną bramkę dla mistrzów Niemiec.

Lewandowski z 24 bramkami na koncie jest zdecydowanym liderem listy strzelców bieżącego sezonu ligi niemieckiej. W historii swoich występów w Bundeslidze zdobył już 301 bramek. Bayern jest liderem rozgrywek.

Bayern objął prowadzenie w 12. minucie, gdy Thomas Mueller dobił obroniony strzał Lewandowskiego. Kwadrans później było już 1-1, gdy kontra gości zakończyła się bramką Andre Silvy.

Na przerwę Bawarczycy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Lewandowski z kilku metrów posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Kingsleya Comana.

Goście nie złożyli broni i kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Christopher Nkunku.

Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie, a pięć minut później Bayern trzeci raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie po akcji Serge'a Gnabry'ego, choć bramkę samobójczą zapisano Joszko Gvardiolowi. Jak się okazało, była to zwycięska bramka dla gospodarzy.