To już przesądzone - Leo Messi żegna się z Paris Saint-Germain. Potwierdził to dzisiaj trener francuskiego zespołu Christophe Galtier.

W ostatniej kolejce piłkarze z Paryża, który już zapewnili sobie mistrzostwo kraju, podejmą w sobotę Clermont Foot Mateusza Wieteski.

Galtier: To będzie ostatni mecz Messiego

Miałem zaszczyt trenować najlepszego zawodnika w historii futbolu. To będzie jego ostatni mecz na Parc des Princes i mam nadzieję, że zostanie ciepło przyjęty - powiedział w czwartek Galtier.

Messi, który ma na koncie 21 goli i 20 asyst dla PSG we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, przeniósł się do stolicy Francji z Barcelony w 2021 roku, podpisując wówczas dwuletni kontrakt.

W tym roku był ważną częścią zespołu, zawsze dostępny. Nie sądzę, aby jakiekolwiek komentarze lub krytyka były uzasadnione - podkreślił Galtier.

Towarzyszenie mu przez cały sezon było wielkim przywilejem - dodał trener.

Gdzie zagra Messi?

Przyszłość Messiego w PSG była ostatnio przedmiotem wielu spekulacji, a z nieoficjalnych informacji wynika, że bohater ubiegłorocznego mundialu otrzymał formalnie już ofertę dołączenia do Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie.

Głośno było także o możliwym powrocie Messiego do FC Barcelona, ale według ostatnich informacji nie wydaje się to prawdopodobne.