Bayern Monachium i AC Milan wywalczyły awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bawarczycy wyeliminowali Paris Saint-Germain, natomiast mediolańczycy obronili w Londynie skromną zaliczkę w meczu z Tottenhamem Hotspur.

Para Bayern - PSG zapowiadała się szlagierowo, ale ostatecznie francuski klub nie potrafił poważnie zagrozić rywalom. Dwa tygodnie temu w Paryżu niemiecki zespół wygrał 1:0, a w środę ponownie wypunktował PSG.

W Monachium gospodarze wygrali 2:0, a obie bramki zdobyli w drugiej połowie. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Eric Maxim Choupo-Moting, a w 89. na gola zapracowali wprowadzeni chwilę wcześniej rezerwowi - Serge Gnabry wykorzystał podanie Joao Cancelo.

W ostatnich 12 sezonach Bayern tylko raz nie zdołał awansować do ćwierćfinału LM.

Tottenham Hotspur - AC Milan

Milan natomiast w pierwszym meczu u siebie pokonał Tottenham 1:0 i okazało się, że tyle wystarczyło do awansu. "Koguty" na własnym stadionie prowadziły grę, ale groźnej sytuacji nie potrafiły stworzyć.

Blisko gola dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry był Harry Kane, ale jego strzał głową obronił Mike Maignan.

Od 77. minuty Tottenham grał w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Cristian Romero.

Milan w ćwierćfinale LM znalazł się po raz pierwszy od 2012 roku.

Coraz bliżej finału

We wtorek awans wywalczyły Chelsea Londyn i Benfica Lizbona. Angielski klub odrobił jednobramkową stratę pokonując u siebie Borussię Dortmund 2:0. Portugalczycy natomiast wyeliminowali Club Brugge zwyciężając w dwumeczu 7:1.

Cztery pozostałe pary: Manchester City - RB Lipsk (1:1 w pierwszym meczu), FC Porto - Inter Mediolan (0:1), Real Madryt - Liverpool (5:2) i Napoli - Eintracht Frankfurt (2:0) rywalizować będą w przyszłym tygodniu.

Losowanie ćwierćfinałów i półfinałów odbędzie się 17 marca. Finał zaplanowano na 10 czerwca w Stambule.