Manchester United zagra z Sevillą, a Juventus ze Sportingiem Lizbona w najciekawiej zapowiadających się parach ćwierćfinałowych Ligi Europy.

Losowanie przeprowadzono w piątek w Nyonie.

Feyenoord Rotterdam, którego piłkarzem jest Sebastian Szymański, trafił w ćwierćfinale na AS Roma, gdzie występuje Nicola Zalewski. Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika zmierzy się ze Sportingiem Lizbona. 

Ciekawie zapowiada się rywalizacja dwóch triumfatorów tych rozgrywek: Manchesteru United (2016/17) i rekordzisty pod względem liczby tych trofeów - Sevilli (2013/14, 2014/15, 2015/16 i 2019/20).

W ostatniej parze Bayer Leverkusen podejmie debiutującą w tych rozgrywkach belgijską ekipę Unionu Saint-Gilloise.

W piątek rozlosowano także pary półfinałowe. W tej fazie może dojść do starcia Juventusu z Manchesterem United, o ile kluby z Włoch i Anglii wyeliminują swoich rywali. Zwycięzcy dwumeczu pomiędzy Feyenoordem a Romą spotkają się z lepszym z pary Bayer Leverkusen - Union Saint-Gilloise.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 13 kwietnia, rewanże - tydzień później. Półfinały rozegrane zostaną 11 i 18 maja, a finał zaplanowano na 31 maja w Budapeszcie.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Europy (pierwsze mecze 13 kwietnia, rewanże 20 kwietnia):

Manchester United - Sevilla

Juventus Turyn - Sporting Lizbona

Bayer Leverkusen - Union Saint-Gilloise

Feyenoord Rotterdam - AS Roma

półfinały (11 i 18 maja):

Juventus Turyn/Sporting Lizbona - Manchester United/Sevilla

Feyenoord Rotterdam/AS Roma - Bayer Leverkusen/Union Saint-Gilloise

Finał: 31 maja, Budapeszt