Piłkarze Lecha Poznań zagrają w fazie grupowej Ligi Konferencji. "Kolejorz" zremisował 1-1 na wyjeździe z luksemburskim F91 Dudelange, co wystarczyło mistrzom Polski do awansu.

Pierwszy mecz w Poznaniu zakończył się wygraną Lecha 2-0.

W rewanżowym meczu bramkę dla Lecha zdobył Joel Pereira w 60. minucie. Gospodarze prowadzili 1-0 do przerwy po trafieniu z dystansu Mehdiego Kircha.

Do fazy grupowej Ligi Konferencji nie awansował Raków Częstochowa, który przegrał rywalizację ze Slavią Praga.

Lech po raz kolejny nie oszczędził nerwów swoim kibicom. Mistrzowie Polski po raz czwarty z rzędu nie byli w stanie wygrać w tym sezonie na wyjeździe w europejskich pucharach. Poznaniacy potwierdzili słabą dyspozycję z początku sezonu. Zespół trenera Johna van den Broma jako pierwszy miał szanse na zdobycie gola. Oddanie inicjatywy 16-krotnemu mistrzowi Luksemburga skończyło się pechową, po rykoszecie, utratą gola jeszcze przed przerwą.

Równo po godzinie gry Lech odzyskał dwubramkową przewagę. Piłkę pod poprzeczkę, po składnej akcji, posłał Portugalczyk Joel Vieira Pereira. Wynik do końca już się nie zmienił, co zapewniło poznaniakom awans, jako pierwszej polskiej drużynie, do fazy grupowej Ligi Konferencji.

Udział w tych rozgrywkach to spory zarobek. Kluby odpadające w 4. rundzie eliminacji otrzymają po 750 tys. euro, a zespoły, które wywalczą awans - po 2,94 mln euro. 500 tys. za zwyciestwo w fazie grupowej, za remis 166 tys. Wygranie grupy to kolejne 650 tys. euro, a awans z drugiej pozycji - 300 tys.

Losowanie fazy grupowej Ligi Konferencji odbędzie się piątek o godz. 14.30 w Stambule. Rozgrywki grupowe ruszą 8 września.

F91 Dudelange - Lech Poznań 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Mehdi Kirch (36), 1-1 Joel Pereira (60).

Żółte kartki - F91 Dudelange: Mehdi Kirch, Nelito Cruz, Vincent Decker, Samir Hadji, Edis Agovic. Lech Poznań: Kristoffer Velde.

Sędziował: Nikola Dabanović (Czarnogóra).

F91 Dudelange: Lucas Fox - Jean Ouassiero, Aldin Skenderovic, Vincent Decker, Mehdi Kirch (83. Chris Stumpf) - Charles Morren, Dejvid Sinani (79. Pedro Mendes), Nelito Cruz (68. Filip Bojic) - Samir Hadji, Joao Victo (68. Francisco Junior), Edis Agovic (68. Eliot Gashi).

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Maksymilian Pingot, Lubomir Satka, Pedro Rebocho - Kristoffer Velde (59. Giorgi Citaiszwili), Radosław Murawski (68. Jesper Karlstroem), Joao Amaral (68. Filip Marchwiński), Nika Kwekweskiri, Michał Skóraś - Mikael Ishak (57. Filip Szymczak)