Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. "Rozmawiałem z Grzegorzem kilka dni temu. Bardzo go szanuję i gratuluję mu stu meczów w reprezentacji. To jego decyzja i ja ją szanuję" - powiedział trener.

Nowy trener Biało-Czerwonych podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem odniósł się do wtorkowego wpisu Krychowiaka w mediach społecznościowych.

Probierz: Rozmawiałem z Grzegorzem, apeluję do wszystkich

Rozmawiałem z Grzegorzem kilka dni temu. Bardzo go szanuję i gratuluję mu stu meczów w reprezentacji. To jego decyzja i ja ją szanuję. Podjął ją po przemyśleniach i jest to temat zakończony - powiedział selekcjoner. 

Apeluję do wszystkich, aby zakończyć temat premii, a także Łukasza Skorupskiego. Chcemy się skupić na tym, żeby zbudować zespół oparty na zawodnikach, którzy grają i - nie ma co ukrywać - na tych, do których mam zaufanie i których znam - dodał.

Selekcjoner zapowiedział także, że nie dokona rewolucji w składzie przed październikowymi meczami eliminacji do mistrzostw Europy.

Jest realna szansa na to, żebyśmy awansowali i mimo że jesteśmy uzależnieni od wyników innych, to trzeba zrobić wszystko, żeby do tego doszło. Trzeba trochę kadrę pozmieniać, ale nie robić rewolucji. Potrzebna jest ewolucja, zmiana kilku układanek - podkreślił Probierz.

Krychowiak rezygnuje

"Sportowo nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym" - napisał Grzegorz Krychowiak w mediach społecznościowych. 100-krotny reprezentant Polski ogłosił, że już nie wybiegnie w koszulce z orzełkiem na piersi.

"W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni" - w ten sposób Krychowiak pożegnał się z kibicami reprezentacji.

Nieudane eliminacje Polaków

W eliminacjach mistrzostw Europy Polacy spisują się bardzo słabo. W pięciu meczach wywalczyli dotychczas sześć punktów, ponosząc trzy wyjazdowe porażki - poza Albanią, przegrali też z Czechami (1:3) i Mołdawią (2:3). Są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech występach, i Mołdawią - 8.

Kolejne mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają ich 12 i 15 października.

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem potrwa do czwartku.