Szalony pościg w ostatnich minutach meczu nie pomógł piłkarzom Rakowa Częstochowa. Podopieczni Dawida Szwargi zremisowali na wyjeździe z FC Kopenhaga 1:1 i odpadli w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Przygoda częstochowian w europejskich pucharach wciąż jednak trwa, bowiem zagrają oni w fazie grupowej Ligi Europy.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
Bramki: 1:0 Denis Vavro (35.), 1:1 Łukasz Zwoliński (87.).

Żółte kartki: FC Kopenhaga - Viktor Claesson, Lukas Lerager, Kevin Diks, Rasmus Falk; Raków Częstochowa - Zoran Arsenić, Milan Rundić, Władysław Koczerhin.

FC Kopenhaga: Kamil Grabara - Birger Meling, Kevin Diks, Denis Vavro, Elias Jelert - Lukas Lerager, Rasmus Falk, Viktor Claesson - Mohamed Elyounoussi (60. Elias Achouri), Jordan Larsson (61. Andreas Cornelius), Diogo Goncalves (88. Valdemar Lund).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Milan Rundić, Adnan Kovacevic, Zoran Arsenić (76. Bogdan Racovitan) - Deian Sorescu, Gustav Berggren (59. Ben Lederman), Janis Papanikolau, Fran Tudor - Marcin Cebula (59. Sonny Kittel), Fabian Piasecki (87. Łukasz Zwoliński), Władysław Koczerhin (76. John Yeboah).

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia).

Widzów: 34 737.

Pierwszy mecz: 1:0 dla FC Kopenhaga. Awans: FC Kopenhaga.

90+6. min.

Koniec spotkania. FC Kopenhaga dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

90+5. min.

Raków ciągle w ataku. Została minuta.

90+3. min.

Z lewej strony zagrywał Sorescu, ale Rumun przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zostały trzy minuty.

90+1. min.

Głową strzelał Papanikolau, ale Grabara wyłapał piłkę. Raków przycisnął!

90. minuta

Arbiter doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry.

89. minuta

Z prawej strony pola karnego strzelał Yeboah, ale piłka przeszła nad bramką.

88. minuta

Trzecia zmiana w duńskiej ekipie - za Diogo Goncalvesa wszedł Valdemar Lund.

88. minuta

Rasmus Falk ukarany żółtą kartką.

87. minuta

GOOOOOOOOOOL! 1:1! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Kopenhagi, przytomnie zachował się Tudor, który zgrał piłkę do Zwolińskiego, a ten pewnym strzałem po ziemi pokonał Grabarę.

85. minuta

Ostatnia zmiana w Rakowie - za Fabiana Piaseckiego wszedł Łukasz Zwoliński.

84. minuta

Żółta kartka dla Kevina Diksa.

83. minuta

Kopenhaga w pełni kontroluje przebieg spotkania. Raków wydaje się bezradny.

82. minuta

Kolejny rzut rożny dla Kopenhagi, ale piłka wyszła za linię końcową. Raków od bramki.

80. minuta

Żółta kartka dla Lukasa Leragera. Piłkarze Rakowa otrzymali rzut rożny, ale udanie interweniował Grabara.

79. minuta

Duńczycy przeprowadzili akcję prawą stroną, przed bramkę próbował dograć Elias Jelert, ale Kovačević wyłapał piłkę.

76. minuta

Podwójna zmiana w Rakowie: Vladyslava Kochergina zmienił John Yeboah, a za Zorana Arsenicia wszedł Bogdan Racovitan.

75. minuta

Groźny wypad Duńczyków pod bramkę Rakowa. Claesson próbował dograć w środek pola karnego, ale piłkę zablokował

68. minuta

Adnan Kovacević. Chwilę później po rzucie rożnym groźnie główkował Diks.

73. minuta

Gra toczy się na połowie Kopenhagi, ale na razie nie przynosi to pożądanych efektów.

70. minuta

Długa piłka od Arsenicia za linię obrony Kopenhagi, ale Grabara jest na posterunku.

68. minuta

Żółta kartka dla Kochergina.

68. minuta

Kolejna dobra akcja Rakowa! Z lewej strony dośrodkował Kochergin, do piłki doszedł Piasecki, ale napastnik Rakowa strzelił w sam środek i Grabara w efekcie wyłapał piłkę.

67. minuta

Ajj, mieli szczęście Duńczycy! Zza pola karnego strzelał Vladyslav Kochergin, ale piłka odbiła się od słupka.

64. minuta

Głową obok bramki Kovačevicia strzelał Achouri.

62. minuta

FC Kopenhaga rozgrywa piłkę. Duńczycy mądrze kontrolują grę.

60. minuta

Podwójna zmiana również w ekipie z Kopenhagi. Schodzą Mohamed Elyounoussi i Jordan Larsson; w ich miejsce weszli odpowiednio Elias Achouri i Andreas Cornelius.

59. minuta

Zmiany w Rakowie. Za Marcina Cebulę wchodzi Sonny Kittel, a Gustava Berggrena zmienił Ben Lederman.

55. minuta

Na boisku leży Gustav Berggren. Szwed jest opatrywany przez lekarzy Rakowa.

54. minuta

Groźna akcja Duńczyków. Z pola karnego strzelał Diogo Gonçalves, ale uderzenie wyblokował Arsenić. Poprawka Elyounoussiego przeszła nad poprzeczką.

53. minuta

Tudor dośrodkował w pole karne, ale piłkę bez problemu wyłapał Grabara.

52. minuta

Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Raz przy piłce Raków, raz Kopenhaga.

49. minuta

Główkował na bramkę Kopenhagi Fran Tudor, ale Grabara wypiąstkował piłkę.

48. minuta

Claesson ukarany żółtą kartką.

46. minuta

Piłkarze Rakowa rozpoczęli drugą część gry. Trenerzy obu drużyn nie dokonali w przerwie żadnych zmian.

45+2. min.

Koniec pierwszej połowy. FC Kopenhaga schodzi na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części spotkania częstochowianie muszą strzelić dwa gole, by doprowadzić do dogrywki.

45+1. min.

Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45. minuta

Kopenhaga się rozkręca. Dwójkowa akcja Szwedów - z lewej strony w pole karne piłkę dograł Viktor Claesson, a Jordan Larsson uderzył w poprzeczkę. Wielkie szczęście Rakowa.

43. minuta

Z prawej strony pola karnego strzelał Elyounoussi, ale jego uderzenie wyblokował Rundić.

42. minuta

Serb podniósł się już z boiska i może kontynuować grę.

41. minuta

Na boisku leży poturbowany Milan Rundić. Stoper Rakowa dostał przy okazji żółtą kartkę za ostre wejście.

39. minuta

Raków stara się przenieść grę pod pole karne Kopenhagi. Podopieczni trenera Szwargi wywalczyli rzut różny, ale nic z tego nie wyszło.

35. minuta

FC Kopenhaga prowadzi 1:0. Na listę strzelców wpisał się Denis Vavro. Obrońca strzelał z ok. 30 metrów i totalnie zaskoczył fatalnie ustawionego Kovačevicia. Golkiper częstochowian nie miał prawa tego puścić...

34. minuta

Z dystansu strzelał Kevin Diks, ale piłka przeszła daleko od bramki strzeżonej przez Vladana Kovačevicia.

33. minuta

Pograli przed polem karnym gracze Kopenhagi, ale sytuację wyjaśnił jeden z obrońców. Rzut rożny nie przyniósł Duńczykom efektów.

32. minuta

Posiadanie piłki: 61 proc. - Raków, 39 proc. - Kopenhaga.

30. minuta

Dobry moment Rakowa. Podopieczni trenera Szwargi po rzucie rożnym przycisnęli Duńczyków w polu karnym, ale finalnie nic z tego nie wyszło.

29. minuta

Kolejna ciekawa akcja Rakowa - przed pole karne piłkę zgrał Piasecki, ale ta po strzale Papanikolau odbiła się od jednego z obrońców i wyszła za linię końcową. Korner.

27. minuta

Długie podanie do Fabiana Piaseckiego, ale dobrze z bramki wybiegł Grabara i wybił piłkę na aut. Co ciekawe, polski golkiper gra dziś w masce.

24. minuta

Znów spokojniejszy fragment gry. Piłkę na własnej połowie rozgrywają częstochowianie.

20. minuta

Ajjj, było blisko! Piłkę z prawego skrzydła na 16. metr wycofał Marcin Cebula, dopadł do niej Janis Papanikolau, ale jego uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką. Kamil Grabara tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

18. minuta

Pierwsza groźniejsza akcja Kopenhagi - z pola karnego strzelał Mohamed Elyounoussi, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

16. minuta

Zupełnie nic się nie dzieje na boisku. Trzeba jednak przyznać, że Raków prezentuje się mądrze taktycznie - Duńczycy nie wiedzą, jak przedostać się pod pole karne gości.

15. minuta

Raków spokojnie rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.

13. minuta

Dużo przechwytów w środkowej strefie boiska. I jedni, i drudzy często tracą piłkę.

12. minuta

Zoran Arsenić ukarany żółtą kartką. Chorwat będzie się musiał pilnować do końca spotkania.

10. minuta

Spokojny początek w wykonaniu obu drużyn. Na razie bez fajerwerków.

9. minuta

Kopenhaga z pierwszym w tym spotkaniu rzutem rożnym, ale gracze Rakowa wybili piłkę.

8. minuta

Od początku kibice wspierają gospodarzy głośnym dopingiem. Stadion Parken wypełniony jest dziś do ostatniego miejsca.

5. minuta

Obrona duńskiej drużyny cechuje się dużą nerwowością. Kiedy piłkarze Rakowa przyciskają, defensorzy mają problem ze spokojnym wyprowadzeniem piłki.

4. minuta

Niechlujny początek w wykonaniu obu zespołów. Teraz nieco dłużej przy piłce utrzymują się częstochowianie.

2. minuta

Pierwsza akcja Kopenhagi, ale dogranie z lewej strony zostało zablokowane przez obrońców Rakowa.

1. minuta

GRAMY! Rozpoczęli piłkarze FC Kopenhaga.

20:59

Przywitanie kapitanów z sędziami. Zaraz zaczynamy.

20:58

Na stadionie Parken wybrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

20:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

20:52

Przypomnijmy - w pierwszym meczu w Sosnowcu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0. Jeśli Raków chce awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, po prostu musi wygrać, nawet po rzutach karnych.

20:44

Klub z Częstochowy zapewnia w mediach społecznościowych, że podopieczni Dawida Szwargi są gotowi do walki. Trzymamy za słowo!

20:40

Do wyjściowej jedenastki Rakowa wrócił Zoran Arsenić.

20:37

Stadion Parken w Kopenhadze wypełniony do ostatniego miejsca. Kibice przed meczem śpiewali na cześć Kamila Grabary.

20:33

Tutaj z kolei jedenastka, którą do boju posłał trener gospodarzy Jacob Neestrup.

20:28

Kwadrans przed godz. 20:00 poznaliśmy skład Rakowa Częstochowa.

20:21

Dzień dobry Państwu! Przed nami - miejmy nadzieję - wielki wieczór piłkarzy Rakowa Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo z rewanżowego starcia IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga!