Legia Warszawa z przytupem rozpoczęła występy w grupie E piłkarskiej Ligi Konferencji. Wicemistrzowie Polski po emocjonującym starciu pokonali 3:2 (2:2) angielską Aston Villę.

Na stadionie Legii zjawiło się blisko 28 tysięcy widzów, a mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie Paweł Wszołek trafił do siatki ekipy z Premier League. Piłkarz wicemistrzów Polski uciekł obrońcom i wpakował piłkę do bramki, wykorzystując dośrodkowanie Patryka Kuna.

Radość drużyny ze stolicy trwała jednak bardzo krótko, bo trzy minuty później wyrównał Jhon Duran.

Legioniści przed przerwą jeszcze raz objęli prowadzenie, ale nie utrzymali go do końca pierwszej połowy. Na efektowną bramkę Ernesta Muciego odpowiedział Lucas Digne, popisując się pięknym strzałem, choć piłka otarła się jeszcze o Wszołka i nieco zmyliła bramkarza.

Krótko po przerwie podopieczni Kosty Runjaica po raz trzeci w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Drugiego gola na swoim koncie zapisał Muci, który wykończył kontrę Legii, precyzyjnym płaskim strzałem od słupka.

Warszawianie kolejnego prowadzenia nie dali sobie już wydrzeć, mimo okazji bramkowych rywali, i zanotowali pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Konferencji.

W ekipie gości w drugiej połowie na murawie pojawił się reprezentant Polski Matty Cash. Spotkanie z trybun obserwował nowy selekcjoner Biało-Czerwonych Michał Probierz.

Emocji nie brakowało także w drugim meczu tej grupy, gdzie doszło do niezwykłego zwrotu akcji. Bośniacki klub Zrinjski Mostar pokonał 4:3 holenderski AZ Alkmaar, mimo że do przerwy było... 0:3.

Legia Warszawa - Aston Villa 3:2 (2:2)

Bramki: dla Legii - Paweł Wszołek (3.), Ernest Muci (26., 51.); dla Aston Villi - Jhon Duran (6.), Lucas Digne (39.).

Żółta kartka: dla Legii - Patryk Kun, Yuri Ribeiro, Kacper Tobiasz; dla Aston Villi - Nicolo Zaniolo, Moussa Diaby.

Sędzia: Evangelos Manouchos (Grecja). Widzów: 27 801.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Steve Kapuadi, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (90. Makana Baku), Bartosz Slisz, Juergen Elitim (90. Jurgen Celhaka), Patryk Kun - Josue, Marc Gual (66. Tomas Pekhart), Ernest Muci (71. Maciej Rosołek).

Aston Villa: Emiliano Martinez - Calum Chambers (67. Matty Cash), Ezri Konsa, Clement Lenglet, Lucas Digne - Leon Bailey, Boubacar Kamara, John McGinn (62. Moussa Diaby), Youri Tielemans (60. Douglas Luiz), Nicolo Zaniolo (67. Jacob Ramsey) - Jhon Duran (61. Olly Watkins).