W Indiach urodziła się dziewczynka z 26 palcami. Lekarze twierdzą, że to rzadka wada genetyczna. Rodzina dziewczynki uważa natomiast, że to "inkarnacja bogini".

Noworodek z Bharatpur w północnoindyjskim stanie Radżastan ma siedem palców u każdej ręki i sześć palców u każdej stopy - informuje "New York Post".

Lekarze wskazują na polidaktylię, czyli wadę genetyczną polegającą na obecności dodatkowych palców. Jej rodzina uważa, że w rzeczywistości jest ona inkarnacją bogini. Chodzi o Dholagarh Devi - znaną boginię, której świątynia znajduje się w pobliżu miejsca narodzin dziecka. Posągi przedstawiają boginię Dholagarh jako młodą dziewczynę z kilkoma ramionami.

Wujek dziewczynki powiedział lokalnym mediom: "Moja siostra urodziła dziecko, które ma 26 palców i uważamy, że jest to wcielenie Dholagarh Devi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi".

Również rodzice dziewczynki są zachwyceni. Nie wiadomo, czy rodzina zdecyduję się na operację usunięcia dodatkowych palców. Jak podkreślono jednak, z medycznego punktu widzenia, z dzieckiem nie dzieje się nic złego.

Nie ma żadnej szkody w posiadaniu 26 palców, ale jest to anomalia genetyczna. Poza tym dziewczyna jest całkowicie zdrowa - powiedział lekarz pracujący w szpitalu.