Zapraszamy Was dzisiaj na wakacyjną podróż po Berlinie. Wspólnie z naszym korespondentem odwiedzimy miejsca, które warto zobaczyć.

Miejsce, z którego Berlińczycy są ostatnio szczególnie dumni, jest Stadion Olimpijski. To właśnie na nim, za 2 lata, odbędzie się mecz finałowy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Stadion, który niedawno został wyremontowany, wygląda naprawdę okazale. Z tego obiektu dumny jest przede wszystkim jego administrator: Nasz obiekt w części dla widzów został teraz zadaszony. Zainwestowaliśmy naprawdę dużo pieniędzy w nowoczesną technikę. Stadion oplatają różnego rodzaju kable światłowodowe. Mogę powiedzieć, że jest tu dosłownie wszystko. Nie wahaliśmy się eksperymentować.

Do stadionu, czy innego miejsca wartego zobaczenia, najlepiej dojechać metrem lub podmiejską kolejką. Zwiedzając Berlin metrem w ciągu dnia możemy obejrzeć prawie wszystkie zakątki miasta. Do dyspozycji mamy 9 linii metra i 16 kolejki podmiejskiej.

Całą trasę możemy zaplanować sobie w internecie lub korzystając z dostępnego na każdej stacji schematu wszystkich linii. Dodajmy, że za 6 euro możemy w ciągu dnia jeździć do woli.

Berlin to także doskonałe miejsce na zakupy. Nasz korespondent postanowił więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Posłuchaj:

Na koniec wycieczki po stolicy Niemiec, po przerwie dla ciała - czyli obiadokolacji - czas na coś dla duszy. Wspólnie z naszym korespondentem odwiedzimy jedną z berlińskich galerii.Posłuchaj: