Już w sobotę 2 października Mini Silesia Maraton o Puchar RMF FM - organizowany w ramach Silesia Marathon - największej na Śląsku imprezy biegowej.

Wspólny start biegu o Puchar RMF FM zaplanowano na 2 października 2021 (sobota) godz. 11.00; zawodnicy na starcie muszą się ustawić się dziesięć minut wcześniej. Trasa biegu poprowadzona zostanie alejkami Parku Śląskiego z metą na bieżni Stadionu Śląskiego. Dystans wynosi 4,2 km. SPRAWDŹ TRASĘ>>>

Mini Silesia Marathon to bieg rodzinny, w którym wziąć udział mogą także dzieci. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie TUTAJ>>> Przypominamy: Zgłaszać można było się do 24 września

Wszyscy uczestnicy zawodów startują w żółtych okolicznościowych koszulkach od radia RMF FM, na których przypięty zostanie numer startowy. Bieg jest przewidziany dla 2000 biegaczy.

Oczywiście - podobnie jak w poprzednich latach - nagrody dla zwycięzców funduje RMF FM. Żółte rowery trafią do najszybszych biegaczy. Dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn odbędzie się zaraz po zakończeniu biegu na bieżni Stadionu Śląskiego.

Uczestnictwo w biegu jest zaliczane do klasyfikacji Triady Biegowej Powstań Śląskich.