Dobre występy Karola Linetty'ego w Sampdorii Genua sprawiają, że o młodego zawodnika pytają się wielkie kluby. Zdaniem włoskich mediów, reprezentantem Polski interesuje się Borussia Dortmund.

Linetty'emu poważnie przygląda się m.in. AS Roma i Borussia Dortmund. O ile o drużynie z Rzymu mówiło się na początku listopada, tak informacja o tym, że reprezentanta Polski monituje Borussia Dormtund jest sensacyjna. O wszystkim informuje "Corriere dello Sport".

Polak do "Sampy" trafił w lipcu tego roku. Pomocnik od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a komentatorzy mówią otwarcie, że jest "płucami drużyny". Wystąpił w 12 z 13 spotkań, zanotował dwie asysty, ale przede wszystkim jest chwalony za pracowitość.

Klub z Dortmundu na przestrzeni wielu lat wypromował wielu znakomitych zawodników. Dodatkowo regularnie stawia na Polaków. Od 2010 roku zawodnikiem Borussii jest Łukasz Piszczek, a niedalekiej przeszłości w BVB występowali też Euzebiusz Smolarek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.

(j.)