Po pierwszej połowie eliminacyjnego meczu Ligi Mistrzów Wisła Kraków prowadzi z Omonią Nikozja 3:0. Pierwszą bramkę w 12. minucie strzelił Maciej Żurawski, 7 minut później wynik podwyższył Tomasz Frankowski. I na koniec - w 45. minucie gola strzelił Marcin Baszczyński

Drużyna Białej Gwiazdy wyszła na murawę bez Nigeryjczyka Kalu Uche. Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję o zawieszeniu go na pół roku za odmowę gry w meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja.

To jednak nie jedyne osłabienie wiślaków: kontuzjowani są Mauro Cantoro i Arkadiusz Głowacki. Zabraknie też Kamila Kosowskiego i Marcina Kuźby - obaj zmienili barwy klubowe. Trener Kasperczak liczy jednak, że sprawa awansu rozstrzygnie się na korzyść Wisły.

Jeśli Wisła pokona Omonię, w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym zespołem z pary Anderlecht Bruksela-Rapid Bukareszt. Ewentualny pierwszy mecz z jednym z tych rywali Wisła rozegra 12 lub 13 sierpnia na wyjeździe, a rewanż dwa tygodnie później u siebie.