Wisła Kraków awansowała do trzeciej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu drugiej rundy Wisła zremisowała na wyjeździe z Omonią Nikozja 2:2. Pierwszy mecz podopieczni Henryka Kasperczaka wygrali 5:2. Pierwszą bramkę strzelił dla krakowskiej drużyny już w czwartej minucie Maciej Żurawski, drugą również Żurawski w 71 minucie.

Bramki dla Omonii strzelili: Rainer Rauffmann (16), Elias Charalambous (51); dla Wisły - Maciej Żurawski (5, 71).

Wiślacy rozpoczęli to spotkanie bez Tomasza Frankowskiego. W jego miejsce trener Kasperczak desygnował do gry od pierwszej minuty Daniela Dubickiego.

Rywalerm Wisły w trzeciej rundzie będzie Anderlecht Bruksela, który w dwumeczu pokonał Rapid Bukareszt.

Na Cyprze panuje potworny upadł. Temperatura dochodzi do prawie 43 stopni. W nadmorskich kurortach, bryza morska pozwala jeszcze w miarę normalnie funkcjonować, ale nie w stolicy Cypru, Nikozji, położonej niemal w centrum wyspy. Na każdym kroku ludzie szukają cienia. W godzinach południowych miasto jest prawie wymarłe.