Widzew Łódź i Górnik Zabrze dostały licencję na grę w piłkarskiej Ekstraklasie w sezonie 2012/2013. Komisja Odwoławcza PZPN uwzględniła odwołania złożone przez oba kluby.

Cały okres przed wydaniem opinii był bardzo intensywny. Najważniejsze, że spełniliśmy wszystkie formalności wymagane przez Podręcznik Licencyjny i otrzymaliśmy licencję na nowy sezon. Pozostały czas do rozpoczęcia następnego sezonu spożytkujemy na jak najlepsze przygotowanie się do niego zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym - zapowiada wiceprezes Widzewa, Paweł Młynarczyk.

Górnik Zabrze dostał zgodę na udział w rozgrywkach, ale tylko na stadionie Zagłębia Sosnowiec. Zabrzanie przed rozpoczęciem nowego sezonu będę mieli szansę powrotu na własny stadion im. Ernesta Pohla. Obiekt będzie wizytowany przez grupę ekspertów, którzy będą mogli wystawić stadionowi pozytywną opinię. Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania licencji. Chciałbym podziękować całemu sztabowi pracowników klubu, jak również przyjaciół Górnika, którzy od stycznia ciężko pracowali przy procedurze licencyjnej. Dziękuję im za wykonaną pracę. Na pewno Górnik skorzysta z możliwości ponownego ubiegania się o grę na własnym stadionie - zapewniał prezes klubu Artur Jankowski.

W sezonie 2011/2012 Górnik zajął ósme, a Widzew jedenaste miejsce w tabeli ekstraklasy. Obu klubom odmówiono przyznania licencji w pierwszej instancji, która obradowała 11 maja. Komisja Licencyjna uznała wtedy, że Górnik nie spełnił wymogów infrastrukturalnych, zaś Widzew - kryteriów finansowych.