Arsenal Londyn ogłosił, że zwolnił z funkcji pierwszego trenera Unai’a Emery’ego. „Decyzja została podjęta z powodu braku wyników na odpowiednim poziomie” – napisano w oświadczeniu.

Decyzję ogłoszono na stronie internetowej klubu. Jak powiedział jeden z właścicieli klubu Josh Kroenke, zwolniony trener starał się przywrócić klub na oczekiwany poziom rywalizacji.

Chcemy podziękować Unaiowi i jego sztabowi, którzy starali się przywrócić klub na oczekiwany poziom rywalizacji. Życzymy im wszystkiego dobrego w przyszłości - stwierdził. Decyzja jest spowodowana słabymi wynikami drużyny.

Szwed tymczasowym trenerem

Jednocześnie poinformowano, że tymczasowym pierwszym trenerem zostanie Szwed Fredrik Ljungberg, który do tej pory był asystentem Hiszpana. Wcześniej prowadził młodzieżową drużynę Arsenalu.

Jednocześnie klub rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca.

Słabe wyniki zespołu

Unai Emery został trenerem Arsenalu Londyn w maju 2018 roku. Zastąpił na tym stanowisku legendarnego Francuza Arsene’a Wengera. W pierwszym swoim sezonie zajął 5. miejsce w Premier League i nie awansował do Ligi Mistrzów.  W Lidze Europy "Kanonierzy" dotarli do finału, gdzie ulegli Chelsea Londyn.

W tym sezonie Arsenal spisywał się jeszcze gorzej. Po 13. kolejkach Londyńczycy zajmują dopiero 8. miejsce w tabeli. Czarę goryczy przelała czwartkowa porażka w Lidze Europy z Eintrachtem Frankfurt 1:2.

Wcześniej Emery był trenerem m.in. Sevilli czy Paris Saint-Germian.

ZOBACZ: Piątek trafi do Premier League? Jest propozycja wymiany