Wstrzymano większość przygotowań do Euro 2012 na Ukrainie - oświadczył wicedyrektor Narodowej Agencji ds. organizacji turnieju, Jewhen Wilinski. Zawieszone zostały prace w obiektach, które miały służyć kibicom. Przyczyna to światowy kryzys finansowy. Prace modernizacyjne i budowlane stanęły w czterech miastach-gospodarzach turnieju i w miastach rezerwowych.

Jeszcze niedawno szef Narodowej Agencji ds. Euro 2012 Jewhen Czerwonenko zapewniał, że Ukraina zdąży z przygotowaniami do turnieju, jeśli parlament przyjmie ustawy, które uproszczą warunki działalności inwestycyjnej.

Jego zdaniem władze powinny także ściślej współpracować z przedstawicielami biznesu, którzy zaangażowani są w to przedsięwzięcie.

Wbrew intencjom organizatorów Euro 2012 na Ukrainie, miejscowy parlament nie spieszy się z uchwaleniem aktów, ułatwiających inwestowanie w tym kraju. Od kilku tygodni kijowscy politycy spierają się o wyznaczone przez prezydenta Wiktora Juszczenkę i oczekiwane w grudniu wcześniejsze wybory parlamentarne.