Kapitan występującego w amerykańskiej MLS zespołu New York Red Bulls Francuz Thierry Henry został zawieszony na jeden mecz i ukarany wysoką grzywną za agresywne zachowanie na boisku. Piłkarz uderzył w głowę napastnika Sportingu Kansas City Kei Kamarę.

Do zdarzenia doszło w 93. minucie środowego spotkania, chwilę po zdobyciu przez Kamarę bramki dla Sportingu. Piłkarz ustalił wynik spotkania na 2:0. Henry najwyraźniej nie mógł pogodzić się z porażką i nie był w stanie utrzymać nerwów na wodzy.

Legendarny zawodnik francuskiej kadry za karę nie zagra w najbliższym spotkaniu ligowym z New England Revolution. Kwota grzywny, której wysokości nie ujawniono, zasili fundusz związku zawodowego piłkarzy MLS.

Thierry Henry jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy ostatnich lat. Z reprezentacją Francji, w której grał przez 13 sezonów, zdobył mistrzostwo (1998) i wicemistrzostwo świata (2006) oraz mistrzostwo Europy (2000). Występy w barwach narodowych zakończył w 2010 roku po mundialu w RPA. W 123 meczach i strzelił dla "Trójkolorowych" 51 bramek.