Włodzimierz Gąsior po raz czwarty w karierze poprowadzi piłkarzy Stali Mielec. Szkoleniowiec zastąpił na trenerskiej ławce Leszka Ojrzyńskiego.

O zatrudnieniu Gąsiora, który w przeszłości trzykrotnie obejmował stanowisko trenera Stali, klub z Podkarpacia obwieścił komunikatem: "Legenda powraca!".

"Włodzimierz Gąsior to mielczanin i bez wątpienia jedna z największych legend klubu. Jego kariera przypadła na złote lata 70-te, w których Stal sięgnęła po dwa Mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, dwa brązowe medale oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Stal z Włodzimierzem Gąsiorem w składzie dotarła do ćwierćfinału Pucharu UEFA oraz grała w słynnym dwumeczu z Realem Madryt w Pucharze Europy (ówczesny odpowiednik Ligi Mistrzów)" - przypomina mielecki klub.

Po zakończeniu kariery zawodniczej i rozpoczęciu trenerskiej Gąsior pracował właśnie w Stali Mielec, z którą - jak przypomniano w komunikacie - w latach 80. dwukrotnie wywalczył awans do pierwszej ligi - dzisiejszej ekstraklasy.

"W kolejnych latach prowadził m.in. Koronę Kielce, Motor Lublin czy Hetmana Zamość. Do Mielca wrócił w 2003 roku, prowadząc pierwszy zespół i awansując z nim do fazy grupowej Pucharu Polski w sezonie 2004/2005" - czytamy dalej.

W 2007 roku Gąsior objął drużynę juniorów starszych Stali, później pracował w Koronie Kielce, a w 2012 roku wrócił do Stali Mielec i wywalczył z nią "upragniony awans do drugiej ligi".

Klub dodaje, że po odejściu ze Stali szkoleniowiec pracował przez kilka miesięcy w Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, a później, od kwietnia 2015 do marca 2019, był trenerem Siarki Tarnobrzeg.

Dzisiaj Włodzimierz Gąsior po raz czwarty objął obowiązki trenera Stali Mielec.

Trzeci trener w pierwszym od ćwierćwiecza sezonie Stali w Ekstraklasie

Jest trzecim już szkoleniowcem podkarpackiego klubu w jego pierwszym od 24 lat sezonie w Ekstraklasie.

Od listopada ubiegłego roku mielecką ekipę prowadził Leszek Ojrzyński, który z kolei zastąpił na stanowisku Dariusza Skrzypczaka.

W tej chwili Stal zajmuje w tabeli Ekstraklasy ostatnie miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Najbliższe ligowe spotkanie rozegra w niedzielę: zmierzy się na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin.